Fotogalerie

2x DUFOURSPITZE ZA DVA DNY - 2. díl

12.09.2014

(ŠVÝCARSKO, Zermatt 12. - 13. 9. 2014)

Večer po prvním výstupu jsem měl sraz s dalšími dvěma odvážlivci. Na aperu pro guidy před večeří jsme s chatařem vtipkovali o té údajné dnešní zimě. Ukazoval na mé kraťasy a naznačoval, že se na Dufourku v kraťasech nechodí.

S dalšími guidy jsme se pak bavili o následujicím výstupu, kdo v kolik atd. a já jediný po dnešním zážitku odmítnul vyrážet z chaty dřív jak ve 4.30.

Večeře prostřená a já tam seděl chudinka sám na tři večeře. Taková malá rada, když si budete někdy plánovat výstup třeba na chatu podle Googlemaps, tak vám můžou vyskočit opravdu hodně optimistické údaje, třeba jako teď z Gornegratu na Monte Rosa hutte 45 minut :-))) Ve 20.00 už jsme konečně všichni a guidi si už ze mne nedělají srandu, že půjdu sám.

Vyrážíme opravdu až ve 4.40 a jdeme samozřejmě jako úplně poslední. Šlapalo se nám perfektně a východ slunce vyšel naprosto skvěle. Postupně docházíme a předbíháme otřesené a vyčerpané ranní ptáčata a na vrchol dolézáme jako třetí. A jako vždy, úplně na pohodu, sice v silném větru, ale už na sluníčku. Tentokrát nás našláplá stopa zavedla na západní hřeben a Kristýnce s Tomem z toho přecházel tak trochu zrak. Kristýna naštěstí tlumila bolest kotníku Ibalginem a tak se jí vzdušné rozhledy a postup po delikátním hřebínku s nárazy větru nakonec i zalíbily :-)))

Sestup po konopných lanech na Silbersattel, skok přes trhlinu a už se blížíme do oblasti bez větru :-))) A taky hurá na ráááádleřík.

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři