Fotogalerie

16TH EUROPEAN AVALANCHE WARNING SERVICES MEETING 2011 - GRENOBLE

15.09.2011

(FRANCIE, Grenoble 15. - 16. 9. 2011)

Letošní mezinárodní kongres Lavinových prevencí uspořádala Francie. U nich šlo letos i o propojení s oslavami 40. výročí vzniku jejich ANENY- Národní asociace pro výzkum sněhu a lavin, která byla založena po tragické lavinové události ve Val d'Isere.

Letos jsem se opět po letech tohoto kongresu zúčastnil za naši zemi (za HS ČR) sám. Můj kolega a kamarád teď právě někde v Himaláji šlape na své dlouho připravované expedici a tak by to sem měl trochu z ruky :-)))

Po oficiálním zahájení se okamžitě začalo velmi intenzivně jednat a přednášet. Bylo k vidění velmi mnoho zajímavých a inspirativních příspěvků. I my se letos chystáme aktualizovat naše stránky ohledně lavinové předpovědi a proto bylo velmi přínosné sledovat práci a plány našich kolegů vlastně z celého světa. Přítomni byli totiž i zástupci Kanady.

Měl jsem možnost se zde potkat s lavinovými experty z celého světa (tedy bohužel kromě Slovenska) a bylo pro mne velmi zajímavé sledovat a uvědomovat si, jak se postupně mění úhel jejich pohledu na lavinovou problematiku a lavinovou předpověď napříč jednotlivými zeměmi.

Úsměvné bylo i setkání s jediným „českým“ kolegou na kongresu Hansem Konetschnym. Sice má české předky ze Sudet, ale on sám je z Německa, z Mnichova z Lawinenwarndienst Bayern. Tady ho buď odhalili :-) nebo mu jen popletli jmenovku a místo Německa mu tam vytiskli Česká republika :-))) Bylo pro nás velmi úsměvné se při každém setkání zdravit: Hello, my Czech friend!
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři