Fotogalerie

SKIALPOVÝ RÁJ 05/2023 - PIZZO TRESERO skoro, MONTE PASQUALE, PALON DE LA MARE

29.03.2023

Původní plán byl sice jiný … Jedna z nejkrásnějších skialpových oblastí v Alpách!!! "Nel paradiso dello sci alpinismo" König Spitze (Gran Zebru) (3 851 m), Monte Cevedale (3 769 m), Palon de la Mare (3 703 m), Punta San Mateo (3 678 m), Pizzo Tresero (3 595 m), Monte Pasquale (3 553 m) – pěkná řádka možných velkých vrcholů, co říkáte?

Celou tuto akci pojmeme ZCELA NA POHODU a s tím souvisí i volba naší základny. Tou se jednoznačně stává Hotel Rifugio Forni (2 178 m). Přeci jen parkování přímo u hotelu, vybraná italská večeře, neskutečně bohatá snídaně a vůbec zcela nestandardní pohodlí hotelu v naprosto horském prostředí za cenu běžné horské chaty, co k tomu dále dodávat :-))) Není problém si i zajet odpočinout do lázní poblíž Bormia a nebo si zašopovat ve zdejších vyhlášených sportovních obchodech. Samotné výstupy vedeme ve stejném duchu! Prostě super túry, parádní prašan ...

První den míříme na Monte Tresero (3 595 m). Kosa a velký vítr nás ale otáčí kousek z pod vrcholu. Následuje parádní sjezd!

Druhý den je konečně vrcholový, míříme na další parádní zdejší skialpový vrchol – Monte Pasquale (3 553 m). Tentokrát se vše daří na 100%. Přes kazící se počasí jsme za chvíli u vrcholového kříže. Sjezd dolů je velice dlouhý, ale užíváme si ho skvěle.

Třetí den míříme do severních stěn nad chatu a pokoušíme se o parádní sjezdy, ale právě na sjezdy se totálně zatáhlo 😊

Závěrečný den jdeme na další zdejší vrcholek – Palon de la Mare (3 703 m). Jdeme v klídku a nakonec se dostaneme až na samotný vrchol. Viditelnost není úplně ideální, ale na nás čeká skvělý prašan

Další parta, která si hrábla i trochu víc …
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři