Fotogalerie

SKIALPOVÝ RÁJ 03/2023 - PIZZO TRESERO, MONTE CEVEDALE, MONTE PASQUALE

20.03.2023

Jedna z nejkrásnějších skialpových oblastí v Alpách!!! "Nel paradiso dello sci alpinismo" König Spitze (Gran Zebru) (3 851 m), Monte Cevedale (3 769 m), Punta San Mateo (3 678 m), Pizzo Tresero (3 595 m), Monte Pasquale (3 553 m) – pěkná řádka možných velkých vrcholů, co říkáte?

Celou tuto akci pojmeme ZCELA NA POHODU a s tím souvisí i volba naší základny. Tou se jednoznačně stává Hotel Rifugio Forni (2 178 m). Přeci jen parkování přímo u hotelu, vybraná italská večeře, neskutečně bohatá snídaně a vůbec zcela nestandardní pohodlí hotelu v naprosto horském prostředí za cenu běžné horské chaty, co k tomu dále dodávat :-))) Není problém si i zajet odpočinout do lázní poblíž Bormia a nebo si zašopovat ve zdejších vyhlášených sportovních obchodech. Samotné výstupy vedeme ve stejném duchu! Prostě super túry, parádní prašan a naprostá pohoda

První den vyrážíme na Pizzo Tresero (3 595 m). Máme nadupaný tým a tak valíme vzhůru. Parádní rozhledy sice nejsou, ale i tak je vrcholová radost velká. Parádní sjezd!

Druhý den je opět vrcholový, míříme na jednoznačně TOP zdejší skialpový vrchol - Monte Cevedale (3 769 m). Tam se nám opět podaří vystoupit až na samotný vrchol ke kříži. Super zážitek i co se týká sjezdu!

Třetí den jdeme na další zdejší vrcholek – Monte Pasquale (3 553 m). Jdeme v klídku, na chatě Rifugio Branca si dáme ještě něco na posilnění a nakonec se můžeme kochat z vrcholku. Výhledy jsou parádní a opravdu to stojí za to!

Závěrečný den míříme do stěn přímo nad naší chatou. Prokličkováváme se směrem vzhůru a následný sjezd z vrcholového sedla je slušný a krásně uzavírá těchto několik pár dní!

Další parta, která si trochu hrábla, ale snad si to moc užila!
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři