Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ – BASIC 2/09

18.01.2009

(KRKONOŠE, Luční bouda 18. - 21. 1. 2009)

neděle:
Úvodní výstup z Pece pod Sněžkou na Luční boudu jsme pojali pohodově a „domů“ jsme dorazili až za tmy.

Úvodní večer jsme věnovali základní instruktáži o horolezeckých uzlech a lavinách. 

pondělí:
Další celý den jsme se věnovali lavinové problematice. Hledání lavinovými přístroji, sondování, vyproštění ... prostě vše, bez čeho se v lavinových terénech neobejdete.

Večer nás ještě čekala noční „bojovka“. Všichni tak mohli velmi rychle pochopit, že teorie o lavinové záchraně je jedna věc, praxe je však ale mnohem komplikovanější.

úterý:
Přednášky a výlet kvůli počasí směrem do Zeleného dolu. V oblasti Richtrových bud jsme se zajeli podívat na zdejší nenápadné lavinové svahy. Při tomto sjezdu došlo k parádní ukázce, kdyby všichni pravděpodobně nic netušíc pokračovali vesele dál, ale námi včas provedený test stability sněhového profilu nám prozradil, že by to mohlo velmi špatně dopadnout. Po krátké pauze a čaji jsme pokračovali do Modrého dolu a za velmi špatné viditelnosti jsme pokračovali až „domů“.

Večer jsme se ještě vrhli na problematiku orientace v terénu. Pro všechny jsme připravili supr pomůcku: Mapový rastr. Celý blok jsme pak úspěšně zakončili testem a všichni uspěli na výbornou.

středa:
Tento závěrečný den jsme věnovali problematice ledovcových túr. Po krátkých instruktážích si pak mohli všichni a v teple klubovny vyzkoušet dva možné způsoby vytažení svých kamarádů z „trhliny“. Na závěr jsme si vše ještě perfektně nacvičili venku na sněhu včetně vrtání ledovcových vývrtek do místního ledovce :-)))
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři