Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ BASIC 07/2022

28.01.2022

Jestliže předchozí parta skialpinistů měla nouzi o vítr, pak skupinka účastnící se tohoto kurzu de facto nepoznala klid v ovzduší.

Do horních partií Krkonoš jsme se vydali v jen jeden den a to nám štěstí poměrně přálo. Jinak naše venkovní aktivity neustále vylepšoval vítr ze západu. V takových podmínkách si nicméně dobře uvědomíte, který vyhledavač se dobře ovládá i v tlustých rukavicích a také to, že sonda zamrzá = nejde rozdělat.

Na kopání profilu jsme využili louky nad Berghofem, kde jsme byli v relativním závětří, což se celkem hodí vzhledem k lehce statické činnosti. Každopádně je fakt, že kopat chce každý. Nedělní výlet s kopáním profilu ukončujeme jak jinak na Dvorské při kávě, pívu a chytrých řečech instruktora o vybavení.
 
S napětím jsem sledoval jestli předpověď na pondělní den dojde naplnění a celá skupina se přesune přes Pec, Obřím Dolem opět na Sněžku a zpět do BC. Nakonec se ukázalo jako nejtěžší, zvednout celou partu po obědě na Boudě v Obřím Dole. Holt dobré jídlo výkonu nesvědčí.

Výstup na Sněžku s použitím maček v rámci výcviku, byl jen třešničkou na dortu celého dne. S lehkou únavou jsme odpískali noční program, který se tím pádem přesunul na ráno. Novinkou úterý bylo vrtání šroubů v útrobách iglú u Chalupy na Rozcestí tzv. Bufáč. Na prezentaci výtečné místo v závětří. Odjezd domů, již provázel vítr a silné sněžení, tak doufám, že se všichni dostali do svých domovů v pořádku a někdy se opět setkáme v tom bílém potěšení.

Přeji všem šťastné návraty z hor domů.

SKOL!
Bydža
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři