Fotogalerie

SKIALPOVÝ KURZ BASIC 05/2019

01.03.2019

Letošní rok je ve vrcholových partiích Kerkonoš opravdu velmi záživný a myslím, že si každý z absolventů kurzů uvědomí jaká je pravá tvář těchto hor, tvrdá k těm, kteří je podceňují.

Během posledního kurzu skupina skialpinistů ochutnala pestrou nabídku počasí z dílny Krakonošovi. Pršelo, sněžilo, vítr dul ze všech stran a k tomu se občas přidala mizerná viditelnost. Zkrátka ideální na nácviky zaměřené na práci s lavinovými vyhledávači, kopání a sondování, čímž všichni úspěšně prošli v sobotu.

Nedělní dopoledne bylo sice na učebně , ale hned po obědě vyrážíme do Modrého Dolu na nácvik oblíbených cik cak otoček. Za tmy se dostáváme do našeho BC, tedy na Dvorskou boudu a zde následuje povídání o výstroji a výzbroji skialpinisty, naštěstí po jídle a za podpory tekutin v rámci doplnění tekutin.

Pondělní ráno se věnujeme práci s mapou a plánujeme túru, snahou bude Sněžka na mačkách, ale vše se bude řídit reálnému stavu počasí. Dopoledne odcházíme z boudy přes Výrovku dále na Luční a odtud ke Slezské boudě. Vítr bohužel každým okamžikem zesiluje a tak místo výstupu na vrchol Sněžky otáčíme. Poměrně nepříjemnou cestu proti větru si vylepšujeme kávou na Luční boudě. V sedle u Památníku obětem hor se náhle obloha na chvilku trhá a slunce dokonce vyšle poslední paprsky dne na vrcholek Sněžky, nádhera! Sjezd zpátky přes Výrovku na Dvorskou už taková nádhera není.

Po večeři dojde na nácvik uzlů, které využijeme druhý den dopoledne v rámci záchrany kamaráda z trhliny. Následuje kopání sněhových profilů a přesun na oběd, tentokrát Rozcestí . Hned jak vybojujeme bitvy s borůvkovým knedlíkem, naskakujeme do lyží a za mohutného bruslení se vydáváme proti silnému větru zpět k autům.

Zde naše společná cesta končí a jak doufám, šťastně se dostáváme do svých domovů.

Díky Krakonoši, že nám nedáváš zážitky zadarmo, byla by to nuda.

SKOL ! Bydža

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři