Fotogalerie

SKIALP ACADEMYALPY 4000.cz 01/2013

22.04.2013

(ŠVÝCARSKO, FRANCIE 22. - 25. 4. 2013)

SKIALP ACADEMY ALPY4000.cz – Saas Fee, Zermatt, Chamonix ,.. – pohodový a především exkluzivní skialpový kurz. Je to ideální program pro všechny z vás, kteří chcete podnikat skialpové túry a to především v Alpách!!! Pojeďte si to vše nejprve vyzkoušet do naší horské školy …

Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!

22. 4. – PONDĚLÍ
Předpověď hlásí slušné počasí a tak směřujeme přímo na Monte Rosu. Výjezd lanovkou na Trockener Steg (2 939 m) a pak už šlapeme vzhůru směrem na Klein Matterhorn. Jedná se o aklimatizační túru a tak pomalu vyrážíme. Nakonec do restaurace dorážíme ve dvou a za chvíli se vracíme pro zbytek :-) Pomalu pak všichni sjíždíme do Zermattu.

23. 4. – ÚTERÝ
Předpověď stále hlásí slušné počasí a tak směřujeme znovu přímo na Monte Rosu. Výjezd lanovkou na Klein Matterhorn (3 850 m) a konečně si dáváme čaj ve zdejší restauraci pěkně společně.

Postupujeme přímo do sedla Schwarztor (3 731 m). Je nádherné počasí a tak za moment míříme do ledovce Schwarzgletscher. Sjezd sice není úplně v prašanu, ale jízda je to skvělá :-) Průjezd těmito svahy je sice velmi nebezpečný, ale na druhou stranu se jedná asi o nejkrásnější průjezd alpskými ledovci vůbec. Nakonec vše klapne a všichni společně vyrážíme k chatě Monte Rosa hutte (2 980 m). Tady přespíme.

24. 4. – STŘEDA
Brzo ráno vyrazíme přes Grenzgletscher a zamíříme mezi Zumsteinspitze (4 563 m) a Signalkuppe (4 554 m). Postupně je zdoláme a na nejvýše položené chatě v Alpách Cap. Regina Margherita si dáme chvíli pauzu a odpočineme si. Máme před sebou velmi dlouhý sjezd zpátky na chatu Monte Rosa hutte (2 883 m), kde také znovu přespíme. Dnešní počasí bylo fantastický a ráno, když jsme vydýchávali poblíž Liskammu, tak jsme zažili skvělé zpestření ve formě laviny, která se zřítila ze severní stěny, byl to nádherný pohled, který nám bral čerstvě nabitý dech :-)))

25. 4. – ČTVRTEK
Ráno máme v plánu vyrazit směr Saas Fee přes Adlerpass. Nakonec se ale rozhodujeme pro sjezd přímo do Zermattu. Nohy už toho mají až po krk :-))) Soutěska umožňuje průjezd už jen s dvojitým slaněním a tak vím, že letos tudy projíždím nejspíše naposledy. Přejíždíme pak domů do Saas Grundu.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři