Fotogalerie

RAURIS - POHODOVÉ VÝSTUPY V OKOLÍ HOHER SONNBLICKU 2022

12.02.2022

Svou výjimečnou geografickou polohou, unikátním klimatem a stabilními podmínkami, je Rauris vyhlášenou skialpinistickou a ledolezeckou lokalitou.

Výhodně orientované svahy nad hranicí lesa poskytují ideální skialpové trasy i nezapomenutelné sjezdy.

SOBOTA
Setkání na parkovišti proběhlo naprosto bez problémů. Výjezd na chatu je krapet dobrodružný, ale tato drsná „sáňkařská“ etapa trvá jen chvilku 😊

NEDĚLE
Dnešek jsme zahájili podle plánu rychlým lavinovým výcvikem. Zakopal jsem několik pípáků a všichni si tak mohli vyzkoušet, jak na tom jsou s lavinovou záchranou. Pak jsme se vypravili směrem k Riffelscharte s plánem až k chatě Niersachsenhaus (2 472 m). Nakonec jsme sice nedorazili až na plánované cílové místo, ale bezpečně jsme dojeli skvělým sjezdem až zpět na chatu. Na závěr dne si ještě někteří vyzkoušeli lezení na zdejších ledech.

PONDĚLÍ
Ráno zahájíme na „lehko“ pohodový výstup na samotný vrchol Hoher Sonnblicku (3 105 m) 😊 Túra je to krásná a zajímává. Samozřejmě převýšení už tak pohodově nezní, ale kdykoliv se dá výstup otočit a sjet dolů, že …? My jsme ale mířili samozřejmě až na vrchol. Parádní túra si říkala o skvělé zakončení a je pravda, že i počasí nám náramně přálo. Skvělé výhledy, krásný sjezd, TOP zážitek!

ÚTERÝ
Dnes se počasí trochu zkazilo a tak jsme vyrazili jen směrem kousek nad chatu za prašánkem … Následují nácviky otoček ale i sjezdu a za chvíli jsme opět u chaty … Vše ale dopadlo dobře a k autům všichni dojeli v pořádku a bez zaváhání.

Super parta, supr túry, podmínky i počasí, …
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři