Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 2008-I

21.06.2008

(ŠVÝCARSKO, FRANCIE, Wallis, Mont Blank 21. - 28. 6. 2008)

V sobotu nás v Saas Grundu přivítalo krásné počasí a naštěstí nás pak až do samotného konce neopustilo :-). Hned další den ráno jsme vyjeli lanovkou na Felskinn (3 000 m).

Tady jsme náš kurz na prosluněné terase zahájili. Uzly nám hned od začátku nedělaly problémy a tak jsme pokračovali na našem ledovcovém trenažéru. 

V pondělí nás čekal výstup na Allalinhorn (4 027 m). Šli jsme přes Hohlaubgrat a celý jsme ho prošlapávali v mokrém sněhu. Výstup se nám tak krapet protáhl a my tak nestihli poslední metro. Nakonec nás „domů“ vzali dva ubagrovaní místní bagristi. Další den jsme pilovali ještě další vychytávky na ledu a na skalách. Večer nás čekala opět teorie.

Pak následoval přejezd do Chamonix. Výjezd lanovkou na Aiguille du Midi (3 842 m) a sestup na chatu Refuge des Cosmiques (3 613 m). Další den ve 2.00 vyrážíme na kompletní traverz Mont Blancu. Počasí i podmínky jsou skvělý. Bohužel jsme se při výstupu trochu zdrželi a tak se dnes až k autům nedostaneme. Tedy kromě naší „lékařský“ skupiny … My ostatní zůstáváme na chatě Refuge de Tête Rousse (3 167 m). Další den hned prvním vláčkem sjíždíme konečně dolů. Následuje úžasné koupání v jezírku s výhledem na kompletní Mont Blanc a pak odjezd k našemu předsunutému domovu v Trientu a pak už domů …
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři