Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 04/2012 – V ZAJETÍ PARÁDNÍ TRHLINY!!!

25.08.2012

(ŠVÝCARSKO, Saas Grund 25. - 31. 8. 2012)

Chcete se sami vydat na čtyřtisícovku? Pojeďte si to nejprve vyzkoušet do naší horské školy - MOUNTAIN ACADEMY… Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!

Saastal je již několik let pro nás takovou supr základnou. Jak by také ne, když se to tady v češtině vlastně jmenuje Údolí víl ... a letos jsou tady lanovky zadarmo :-)))

26. 8. – NEDĚLE
Dnes se vydáváme na první túru, na na náš první čtyřtisícový vrchol Allalin (4 027 m). Je sice nádherný den, ale ve vrcholových partiích fouká a tak hned po krátké pauze na výborný čaj a kafíčko vyrážíme. Stoupáme klasickou trasou, jen kousek nad sedlem odbočuji do terénu beze stop a vydáváme se strmým sněhovým svahem k hřebínku. Expozice na hřebínku je úchvatná a tak opatrně postupujeme až k vrcholovému kříži. Odpočinek v závětří pod vrcholem na lavičce a pak už jen sestup zpět k otočné restauraci.

Večer si naplánujeme další program ... a kluci si parádně grilují v jejich novém přenosném grilu :-)))

27. 8. - PONDĚLÍ
Dnešek věnujeme základnímu uzlovému výcviku. Odpoledne vyrážíme na náš druhý čtyřtisícový vrchol Weissmies (4 027 m) v pořadí. Jdeme přes chatu Almagellerhütte. Výstup na ni je pohodový i když nastoupáváme téměř 1 000 výškových metrů!!! Spojovací cesta od lanovky přes lávky je již otevřena a tak si ji užíváme :-)))

28. 8. - ÚTERÝ
Výstup na Weissmies (4 023 m), parádní počasí, parádní sníh, parádní skála a na vrcholu je také krásně :-))) Nacvičujeme všechny potřebné postupy na všech možných typech terénu: strmý sněhový svah, lehčí skalnatý hřebínek, ostrý sněhový hřeben a průstup rozpraskaným ledovcem ...

K našemu cili dorážíme na pohodu a užíváme si krásný západ slunce kousek od chaty. Pohodové povídání, střídáme s konzumací všeho možného :-)))

29. 8. - STŘEDA
Výstup na Jegihorn (3 206), plné odhodlání, parádní počasí, parádní skála a ještě úžasnější ferrata :-)))

Tenhle úžasný zážitek a trénink postupu v těžším skalním terénu patří mezi to naprosto nejzákladněší, co by měl každý zájemce o Alpské kopce znát a umět ... A kluci si to moc pochvalují. A dolů se navíc vydávají na terénních koloběžkách.

30. 8. - ČTVRTEK, PÁTEK – PARÁDNÍ TRHLINA A TRÉNINK SLAŇOVÁNÍ!!!
Dnes se jdeme věnovat pod Allalinhorn trhlinám :-))) Nejprve na sucho a v závětří v hale metra a pak jdeme na skutečnou a opravdu obrovskou trhlinu. Nejpve příjdeme k takové pohodové, jen pár metříků hluboké a kluci jsou naprosto v pohodě. Jenže když ji šikovně obejdeme, stojíme opravdu u obrovské a respekt budící ledové stěně :-))) Tahle je ta naše, říkám klukům s úsměvem ...

Trénink chytání a vyproštění kamaráda se zvrhává na holý boj o život :-))) Všichni si tak mohou jasně uvědomit, že někoho udržet a nesklouznout za ním je velmi obtížné ... A téměř všichni přitom v sobě překonávají neskutečný pocit, že se sami a dobrovolně odrazí a skočí jen tak do trhliny ...

Navíc, pár metrů odsud, zahynula v podobné trhlině tento týden jedna starší paní z Belgie.

Další den se sem vydáváme znovu. A teprve postup tří připravených na laně, dává alespoň truchu nějaké jistoty. Kluci jsou spokojeni s takovýmto tvrdým nácvikem.

Odpoledne k tomu ještě přídáme pořádné slanění v podzemních garážích. Slanění má také úspěch a tak si ho párkrát zopakujeme :-)))

Na závěr si ještě postahujeme fotografie, rozdáme Certifikáty a pak už se bohužel musíme rozloučit ...
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři