Fotogalerie

MOUNTAIN ACADEMY 02/2019

29.06.2019

Druhý díl letošního seriálu našich unikátních Mountain academy je za námi 😊
Byl to ZASE skvělý týden, protože jsme lezli, lezli, motali uzlíky, skákali do trhlin celých šest dní v kuse a počasí nám přálo naprosto PARÁDNĚ – KRÁSNÝ ZAČÁTEK LÉTA ...

NEDĚLE 30. 6. 2019
Parádní počasí a tak vyrážíme za první aklimatizací. A vyrážíme tedy na Allalinhorn (4 027 m). Podaří se nám tak dosáhnout vrchol a sestoupit zpět v krásném počasí. Večer trénujeme uzlíky a navazování na lano.

PONDĚLÍ 1. 7. 2019
Hned ráno vyrážíme směrem na Almagellerhutte. Parádní výstup po zážitkových lávkách. A u naší chaty výhledy na okolní čtyřtisícovky  Po krátké pauze se pouštíme do nácviků vytažení kamaráda z trhliny.

ÚTERÝ 2. 7. 2019
Ještě za tmy vyrážíme původně na kompletní přechod Weissmiesu (4 017 m). Neskutečná túra normálně s neskutečnými výhledy!!! Jedna z nejkrásnějších zdejších túr! My se ale na vrcholu musíme otočit zpět. Sestup na Hohsaas je dnes uzavřen kvůli hrozbě sesuvů séráků.

STŘEDA 3. 7. 2019
Dnešní túra míří původně do vyhřátých skal na Jegihorn (3 206 m).. Pevná skála, parádní lezení, krásně dlouhá lávka, ...  Bohužel předpověď počasí je proti nám a tak se vrhneme na skaly v okolí Saas Fee. Užíváme si lezení a samozřejmě trénujeme další důležité součásti horolezectví  Pro někoho jsou to vůbec první vylezené metry v životě a tak si toho cením o to víc.

ČTVRTEK 4. 7. 2019
Čeká nás naše oblíbená a jedinečná část akce - skoky do neskutečně hlubokých trhlin a následná záchrana Perfektní trhliny i počasí, co víc si přát Skok do více než 30 m propasti vyžaduje opravdu silné nervy a žaludek Krásný pokus, kdy jste připraveni a kdy ne, výsledek je smrtící!!!

PÁTEK 5. 7. 2019
Další parádní den. Tentokrát míříme opět do Chamonix. Míříme opět na hřeben Cosmiques, taková malá maturita.

Letní sezóna v Alpách jede na plné obrátky a těšíme se na další a další výstupy

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři