Fotogalerie

MONTE ROSA – KOMPLETNÍ PŘECHOD 01/22 – pokus

12.07.2022

Hned druhý den nastupuji na Monte Rosu zatím po třetí Podmínky jsou se vší opatrností dobré a počasí je také super, takže se všichni těšíme na toto další dobrodružství … i když samotný start je poznamenaný takovým menším chaosem

STŘEDA 13. 7. 2022
Brzy ráno opět přejíždím do Tasche. Rychle na vláček a už z Zermattu společně míříme lanovkou na Malý Matterhorn (3 820 m). Tady si dáváme v restauraci chvíli čas na vzpamatováváme. Kde jinak nejlépe zahájit tento velkolepý traverz tohoto vyhlášeného horského alpského masívu ? Počasí nám hned na úvod ukazuje svojí milou tvář. Plánované vrcholy Breithornu – zahajujeme klasicky od východu - Rocia Nera (4 075 m), Breithornzwillinge O (4 106 m) dáváme v klídku a užíváme si neskutečných výhledů. Bohužel náš postup je stále více pomalejší a tak v tomto bodě opouštíme hřeben Breithornu a sestupujeme na naší chatu, kam dorážíme právě včas.

ČTVRTEK 14. 7. 2022
Dnes nás čeká výstup na Pollux (4 092 m) a Castor (4 226 m) a kompletní přechod Liskammů. Bohužel se na celou noc zatáhlo a sníh nepromrzl. Pollux proto raději vynecháváme. Náš celý svah na Castor je perfektně našlápnut a metry nám tak rychle přibývají. Počasí je dnes stále zatažené. Z vrcholu do sedla Felikjoch vede dobře našlápnutá hřebenovka. Odtud je možné se pokusit přejít přes celý hřeben Liskammu a přesně tam míříme i my. Jenže David přesně v tomto místě začíná zjišťovat, že když se při každém třetím kroku proboří někdy i do půlky stehen, tak to žere spoustu energie. Náš postup se tak skoro zastavil a suneme se velmi pomalu dál a dál. A když se už na přístupovém hřebínku začínáme podsmekávat, je čas si nalít čistého vína. A vydáváme se dolů k chatě Rifugio Quintino Sella (3 620 m), opět za Alfrédem a tentokrát utíkáme ještě níž, na lanovku abychom se dostali až na chatu Gnifetti.

PÁTEK 15. 7. 2022
Dnes nás čeká parádní etapa, kdy se konečně „dotkneme“ Monte Rosy. Nejprve začneme výstupy na Vincentpiramid (4 215 m), Balmenhorn (4 167 m). Dále zdoláme Ludwigshöhe (4 341 m) a Parrotspitze (4 432 m), Zumstein (4 563 m) a hned poté na nejvýše položenou chatu v Alpách Rifugio Margherita (4 554 m), kde přespíme.

SOBOTA 16. 7. 2022
Ráno se snažíme vstát, co nejdříve. Dnes nás čeká sestup až do Zermattu. Průstup pod Liskammem je dech beroucí a trhliny ve spodních částech taky Za chvíli si už dáváme pauzu na Monte Rosa hutte Celou cestu k vláčku se ohlížíme za tou nádherou a nestačíme se kochat výhledy Perfektní vícedenní túra v nejvyšších částech Alp.

Klukům gratuluju a těším se na další výstupy
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři