Fotogalerie

MONT BLANC 2010 – MARTINA, ANEB TAK KONEČNĚ :-)))

11.09.2010

(ITÁLIE, FRANCIE 11. - 12. 9. 2010)

Vloni na našem Setkání „po“ a „před“ sezónou na Luční boudě jsme Martině věnovali dárkový poukaz s výstupem na Mont Blanc (4 810 m)

Tomuto dárku předcházela Martinina krapet ošemetná zkušenost z výstupu na Mont Blanc, kterou podrobně popsala v CAO News 10/2009. A tak stačilo se jen v Chamonix potkat a vyskotačit na vrchol :-)))

Martina se měla akorát dobře aklimatizovat a pak už budeme jen doufat v dobrý počasí. Vše nám klapalo podle našich představ a počasí nám také bylo nakloněné. Chata ale byla už několik dní zarezervovaná až na půdu a my tak začali počítat s tím, že se vyspíme na horní stanici lanovky Aiguille du Midi. Martina na mne v sobotu odpoledne čekala plně nabalená se spacákem a karimatkou před lanovkou. Já ještě od auta naposled brnknul na chatu a stal se zázrak, měli jsme zamluvená dvě místa na matracích :-)

Ráno v 1.00 budíček a pak hurá do výstupu. Počasí nám přálo a my tak měli možnost zažít nádherný východ slunce nad Monte Rosou a Matterhornem. V závěru se ale nad nás natáhly mraky a zesílil studený vítr. Začala být docela kosa, ale nás to přeci nemohlo zastavit :-) V 9.20 stojíme na nejvyšším bodě Evropy a radujeme se z krásných výhledů.

Sestup nám dal sice ještě zabrat. Vše jsme ale zvládli bez problémů. Počasí na další dny se ale mělo prudce zkazit a tak jsme pak nakonec společně sjeli lanovkou až dolů k autům ...

Tak gratuluju Martino!!! :-)))
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři