Fotogalerie

MATTERHORN 04/2015

30.07.2015

(ŠVÝCARSKO, Zermatt 30. - 31. 7. 2015)

Na Macíka musíte s předehrou :-)))

Ve středu voláme na Hornlihutte jestli mají volné místa po 150,- Prý jo, v pohodě a že stačí další den ráno případně objednat. Čekáme, kolik a kde napadne sněhu a druhý den voláme znovu, že chceme tedy to ubytování ... Jenže ouha, najednou je plno, totálně :-)

Další plán je jasný, stan, spacáky, nějaké hamu a vyrážíme :-))) Nejprve se zastavíme na terase hotýlku Schwarsee poslechnout si výbornou živou hudbu a pak dojdeme až ke značce, která jasně říká, ať dál neriskujeme a uvelebíme se na travičce. V 19.00 už chrníme a v 1.00 vstáváme. Když je chata narvaná, tak chceme jít alespoň před tím davem :-) Máme ale před sebou cca 400 výškových metrů jako předehru ... Během ní si máme možnost vychutnat Modrý úplněk. Ten sice nebyl vůbec modrý, ale moře mraků, jasné hvězdy a rozsvícená chata nabízely neskutečnou podívanou všude kolem.

Okolo 3.00 nastupujeme na konopáče. Brzy ráno z chaty s námi ještě vyráží tři místní guidíci s kameramanem a dvěma "klientkama". Budou točit výstup na Matterhorn pro rakouskou televizi. Jdeme si svým tempem a čas od času čekáme na herecké vystoupení před kamerou.

Na vrcholu jsme v 7.00, naprosto napohodu a dole pod námi se směrem k nám řítí mraveniště :-) Bude zajímavé za chvíli vyrážet zase proti hlavnímu proudu :-) Nakonec je vše v pohodě, většinou se navzájem pouštíme s úsměvem, jen když potkáme Rusáky, tak se nejistě ptám, jestli přijeli bez Putina a tanků :-)))

Dolů se dostáváme k pivku okolo 11.30 a pak hurá sbalit naše poschovávané věci v BC a pak vše odnést na lanovku a dolů. Štrůdlík s vanilsósem a výhledem na Matterhorn byl tentokrát bez živé hudby, ale chutnal výtečně :-)))

PS: A rada na závěr, když už si konečně nabrousíte mačky, tak k nim proboha necpěte vší silou petflašku s perlivou limonádou. Budete pak spoustu věcí nasládlých a hlavně mokrých :-)))

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři