Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ HS ČR PRO LAVINOVÉ A PÁTRACÍ PSY JARO 2011

21.03.2011

(KRKONOŠE, Luční bouda 21. - 24. 3. 2011)

Lavinový kurz HS ČR pro lavinové a pátrací psy si v tuto dobu vybudoval již mnohaletou tradici. Za normálních průběhů zim právě v tuto dobu vrcholí sezóna. Mnoho velkých lavin se sesouvá právě v tuto dobu. Naši pejskové by tedy měli právě teď prokázat to nejlepší, co v nich je: -)))

Jenže letos jsme bojovali s nedostatkem sněhu. Nakonec se ale podařilo vytvořit celou řadu perfektních cvičných ploch. Kluci vykopali parádní skrýše v Modrém dole a poprvé i v Čertově strouze. Jirka nám opět rolbou připravil fantastický lavinový trenažér okolo Luční boudy. A všichni kluci a holky vykopali všude skvělý skrýše. Já jsem se letos úvodnímu kopání nechtěně vyhnul a tak musím všem moc poděkovat :-)))

Cvičení probíhalo s velkým nasazením a připravili jsme pro naše čtyřnohý kamarády parádní program. Téměř všichni si vyzkoušeli i létání vrtulníkem :-))) Psi se dostali pod velký tlak a přesto se u celé řady z nich projevila obrovská touha hledat a bojovat do posledního dechu ...

Rád bych vám tady představil skvělý psí fotografie, které budou asi nejlépe charakterizovat celý průběh této akce. Nejprve bych vám rád představil fotky pana Josefa Růžičky, který se našich akcí účastní pravidelně a skvěle (a to nejen o našich psech) píše do celé řady časopisů. Je to psí profík s mnohaletými zkušenostmi. Byl velitelem Veterinární základny Grabštejn a tady se můžete o něm dozvědět i něco víc.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři