Fotogalerie

LAVINOVÝ KURZ BASIC 02/12

06.01.2012

(KRKONOŠE, Luční bouda 6. - 8. 1. 2012)

Obliba sjezdů v neporušeném terénu mimo vyznačené sjezdovky začíná být zřejmá i u nás. Kolik z vás, kteří jste něco podobného už zakusili, jste si ale před tím položili tu základní otázku:

Ujede To se mnou či neujede? 
Kurzy, které jsme pro vás připravili, jsou určené především pro ty z vás, kterým vlastní život není až tak lhostejný ...

sobota 7. 1. 2011
Náš Lavinový kurz BASIC zahajujeme přednáškou hned v sobotu ráno. Dnes ráno se plně věnujeme lavinové záchraně. Počasí je ale takové, že si ho plnými doušky užíváme :-))) Hledání lavinovými přístroji, kopání zasypaného, sondování, ... Přednášky, které následují tentokrát až po praxi venku, doplňujeme informacemi z mnoha reálných záchranných akcí. Samozřejmostí je i odstřelení airbagu. Večer zakončujeme jako již tradičně cvičnou záchrannou akcí. Tu se vždycky snažíme krapet opepřit tak, aby se vytvořil na každého pěkný tlak :-)))

neděle 8. 1. 2011
Tento druhý den se naopak snažíme věnovat lavinové prevenci. Podrobně rozebíráme druhy sněhu, vliv počasí, terénu. Rozebíráme podrobně i potřebnou taktiku při vjezdu do lavinového terénu. Venku nás pak čeká rozbor sněhového profilu a samozřejmě také ukázka práce lavinového psa. A Kristýnka nezklamala a s přehledem zasypaného figuranta našla :-)))
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři