Fotogalerie

KURZ LEZENÍ V LEDU - MALTATAL

26.01.2011

(RAKOUSKO, Maltatal 26. - 28. 1. 2011)

Zajímá vás, jaké to je lézt po zmrzlé vodě? Jo, někdy je při tom trochu zima, ale na druhou stranu pocit, že se vám podařilo přelézt opravdu skleněnou stěnu, stojí skutečně za To ...

Setkali jsme se všichni přímo na statku, který zařídil Dándý. My dorazili s Hankou z Antonu až večer. Rychlá příprava a šup do postele.

Ráno vyrážíme do království ledu, jenže zjišťujeme, že tzv. ideální podmínky podle paní z Gasthausu Hubertus, zase tak ideální nejsou. Maltaschlucht je téměř rozteklá. Vyrážíme proto za dalším cílem.
Aluhol bude za chvíli volný, tak si na něj počkáme. První krůčky, první nácviky a už vyrážíme do prvních délek. Štandy jsou bezpečný na skále a tak si lezení užíváme.

Další den už máme jasno, kam se nám schoval led :-))) Aréna Columbus na nás právě čeká a tak si zde najdeme dvě perfektní linie. Místy sice krapet kapá vodá, ale jinak se leze krásně. Zbraně jdou do ledu jako do másla. Okolo poledne toho máme dost, každý si vylezl téměř 200 m kolmého ledu!!! Vyrážíme na parádní cvičnou stěnku. Nejprve nás čekájí hrátky s postupem po dopředu zaseknutých cepínech :-))) A na závěr perfektně trénujeme postup lanového družstva. Úplně se vším, co k tomu potřebujeme: štandy, vývrtky a lezení v kolmých úsecích!!! S ledem se loučíme ještě vyvrtáváním abalakových hodin, slaňováním z vývrtky, kterou si pak stáhneme s sebou. Nádherná tečka za naším lezením v Maltatalu :-)
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři