Fotogalerie

AIGUILLE DU ROCHEFORT (4 001 m)

21.08.2015

(ITÁLIE, FRANCIE 21. srpna 2015)

Dnes před pátou ranní vyrážíme z chaty Torino vzhůru k Dent du Geánt (4 013 m) a Aiguille du Rochefort (4 001 m). Pokusíme se urvat, co se dá :-)))

Náš plán je dnes tady vylézt, co půjde, ale hlavně odpoledne stihnout lanovku dolů!!! Zítra mne čeká důležitější úkol, tak snad vše klapne :-)

U Óbr zoubku stojíme okolo 6.40 a skály jsou od ranního větříku ojíněné. Čekat tady na sluníčko nemá smysl, pokračujeme tedy dál. Co v těhle místech miluju, jsou výhledy okolo. Zvlášť, když vychází slunce a obarví Mont Blanc do nádherných odstínů.

My jdeme jeden z nejkrásnějších sněhových hřebínků v Alpách. Dnes je navíc v krapet v horších podmínkách, cca 30 cm nového sněhu :-)Taktizování některých družstev bylo až komický :-))), aby nemusely alespoň kousek prošlapávat, tak zrovna v nejužším místě musely pít, nandávat rukavice, něco najednou řešit nad mapou :-))) Další družstva dnešní podmínky dokonce donutí otočit.

Pro nás nakonec vše klapne dokonale. Výstup byl skvělý a při sestupu už jdeme v supr stopě. Okolo 12.00 jsme zátky na Torinu. Navíc jsme bleskovým sestupem všem těm taktikům utekli ...

SKY WAY MONTE BIANCO
Těším se na prohlídku nové lanovky. Parádní je třeba už to, že od chaty Torino se do ní dostanete výtahem :-), parádní alpský styl :-))) Lanovka se při jízdě točí dokola, ale co mne nadchlo mnohem více, jsou stavby jednotlivých stanic. Parádní design!

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Alpy4000.cz
Členství v:
Spolupráce s:
Partneři