Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

06. 10. 2010 - 09. 10. 2010

IKAR 2010 – SVĚTOVÝ KONGRES HORSKÝCH SLUŽEB

Každý rok se koná v tuto dobu setkání představitelů jednotlivých horských služeb z celého světa. Letos se tato akce uskutečnila ve Vysokých Tatrách a letos jsem měl možnost se tohoto setkání zúčastnit i já. IKAR 2010.


IKAR 2010
Celé tento celosvětový kongres je vždy rozdělen na práci jednotlivých komisí (pozemní záchrana, letecká záchrana, lékařská komise, lavinová záchrana s podkomisí kynologickou) a pak se také celá řada témat projednává napříč celým tímto spektrem. Já jsem se zúčastnil zasedání lavinové a kynologické komise.

Celá řada přednášek byla velmi zajímavá – zajímavé lavinové záchranné akce po celém světě, laviny z mokrého sněhu v Norsku, výcvik lavinových psů ve Švýcarsku a v Kanadě a velmi zajímavá byla také prezentace švýcarských kolegů o jejich záchranných akcích v Nepálu.

A pro mne bylo samozřejmě také velkým potěšením pozdravit se zde s celou řadou kolegů, se kterými jsem se doposud stýkal pouze v rámci různých lavinových kongresů či pracovních setkání. A samozřejmě bylo parádní absolvovat celý tento kongres právě společně v týmu s mými kolegy z naší Horské služby a dalšími přáteli a kamarády, kteří se této velkolepé akce také zúčastnili.


S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení