Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

06. 10. 2010 - 09. 10. 2010

IKAR 2010 – SVĚTOVÝ KONGRES HORSKÝCH SLUŽEB

Každý rok se koná v tuto dobu setkání představitelů jednotlivých horských služeb z celého světa. Letos se tato akce uskutečnila ve Vysokých Tatrách a letos jsem měl možnost se tohoto setkání zúčastnit i já. IKAR 2010.


IKAR 2010
Celé tento celosvětový kongres je vždy rozdělen na práci jednotlivých komisí (pozemní záchrana, letecká záchrana, lékařská komise, lavinová záchrana s podkomisí kynologickou) a pak se také celá řada témat projednává napříč celým tímto spektrem. Já jsem se zúčastnil zasedání lavinové a kynologické komise.

Celá řada přednášek byla velmi zajímavá – zajímavé lavinové záchranné akce po celém světě, laviny z mokrého sněhu v Norsku, výcvik lavinových psů ve Švýcarsku a v Kanadě a velmi zajímavá byla také prezentace švýcarských kolegů o jejich záchranných akcích v Nepálu.

A pro mne bylo samozřejmě také velkým potěšením pozdravit se zde s celou řadou kolegů, se kterými jsem se doposud stýkal pouze v rámci různých lavinových kongresů či pracovních setkání. A samozřejmě bylo parádní absolvovat celý tento kongres právě společně v týmu s mými kolegy z naší Horské služby a dalšími přáteli a kamarády, kteří se této velkolepé akce také zúčastnili.


S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MATTERHORN 2017 Šipka MONT BLANC 2017 Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Silvretta - ledovcový kurz Šipka Lavinový kurz BASIC Šipka Skialpový kurz BASIC Šipka Kurz lezení v ledu Šipka GROSSGLOCKNER 2017
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2017, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Webdesign www-tvorba.cz
Tvorba www stránek za nízké ceny