Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

24. 08. 2013 - 30. 08. 2013

MOUNTAIN ACADEMY 04/2013 - TRHLINOVÝ NÁŘEZ :-)

Chcete se sami vydat na čtyřtisícovku? Pojeďte si to nejprve vyzkoušet do naší horské školy - MOUNTAIN ACADEMY… Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!.

Saastal je již několik let pro nás takovou supr základnou. Jak by také ne, když se to tady v češtině vlastně jmenuje Údolí víl ... a letos jsou tady lanovky opět zadarmo :-)))

Počasí nám přálo téměř plnými doušky, skoro pořád slunce :-)))

25. 8. – NEDĚLE
Předpověď počasí nebyla úplně ideální. Ráno se tedy vrháme na uzlíky a základní navazování. Klukům to jde velmi dobře :-) Postupujeme krok za krokem a odpoledne jsme již v Saas Fee na cvičných skalách a v garážích. Nácvik slanění a pak především vytahování parťáka z ledovcových trhlin ...


26. 8. – PONDĚLÍ
Dnes se vydáváme na náš další čtyřtisícový vrchol Allalinhorn (4 027 m). Je nádherný den a tak se rozhodujeme pro kompletní traverz přes tzv. Hochlaubgrat. Hned z poloviny metra z tunelu chceme vyrazit vzhůru. Bohužel technický problém nás z toho vyvede a my tak musíme jít normálkou. Na vrchol je to jen kousek a na nás čekaly překrásné výhledy. Dnes je nádherný výhled po celém Wallisu, Matterhorn, Monte Rosa, Mont Blanc, ale i Bernské Alpy ... Sestup zpět k otočné restauraci a pak ještě po krátké pauze návštěva největší ledovcové jeskyně na světě. Krátká prohlídka a pak trénujeme vrtání ledovcových šroubů do naprosto průhleného ledu, vytváříme štandy, ledovcové hodiny a učíme se, jak slanit a stáhnout pak za sebou kompletní vercajk :-)))

Večer jsme jeli znovu ještě do garáží trénovat vytažení kamaráda z trhliny a vícedélkové lezení. Šlo nám to všem docela dobře a zítra si to pořádně vyzkoušíme v praxi :-)))
27. 8. – ÚTERÝ
Dnešek opět díky počasí věnujeme našemu speciálnímu trhlinovému výcviku. Vyjíždíme opět na Mittelallalin a kousek od metra přicházíme ke krásným trhlinám. Úsměv začíná pomalu tuhnout všem na rtech :-))) Naše cvičná trhlnka je téměř bezedná, ale je až neskutečně fotogenická :-))) A už postupně jednotlivý odvážlivci skáčou do hloubky a jejich parťáci se je snaží zachytit napovrchu ... Dneska se opět nedaří všechny udržet :-))). Jistící lana se postupně naplno vypínají a zachycují všechny, kterým se to prostě nemůže podařit zachytit, stačí totiž jen cca půl metru průvěsu a je konec!!! Pak už je jen vytáhnout na povrch na sluníčko :-) Byl to docela nářez a všichni se tak mají možnost přesvědčit, jak může být pohyb po ledovci nebezpečný ... a všichni byli také moc vděční, že jsme si předtím vytvořili tutový sněhový kotvy, které skoro všem do slova a do písmene zachránili život :-)


NÁCVIK CHYTÁNÍ KAMARÁDA PŘI PÁDU DO TRHLINY 1. - MOUNTAIN ACADEMY 04/2013NÁCVIK CHYTÁNÍ KAMARÁDA PŘI PÁDU DO TRHLINY 2. - MOUNTAIN ACADEMY 04/2013
Večer v garáži opět nácviky a na samotný závěr v úplné tmě slaňování s tím, že aniž se dotknete země musíte vyprusíkovat zpět. Velice psychicky a fyzicky náročné :-)))28. 8. – STŘEDA
Výstup na Jegihorn (3 206 m), plné odhodlání, parádní počasí, parádní skála a ještě úžasnější ferrata :-)))

Tenhle úžasný zážitek a trénink postupu v těžším skalním terénu patří mezi to naprosto nejzákladněší, co by měl každý zájemce o Alpské kopce znát a umět ... A všichni si to moc pochvalují :-)))

Veřer se vrháme na mapy a průvodce :-) GPS souřadnice, buzola, vrstevnice, orientace ke světovým stranám, ... velice důležité pojmy.

29. 8. – ČTVRTEK
Dnes opět vyrážíme na Mittelallalin. Jenže tentokrát míříme do sedla pod Allalin a odtud přes Feekopf až na Alphubel (4 206 m). Tato túra nabízí perfektní lezení na ostrém skalním hřebínku, lezení ledovou stěnou a při sestupu průchod obrovským ledovcem plným trhlin ... A při tomto průchodu máme možnost nafotit naše kamarády, jak jdou přes neskutečný sněhový most. Sami posuďte, jak by vám bylo v jejich kůži :-))) Fotky to jsou ale perfektní ... Návrat k lanovce si vylepšíme jedním rádlerem, hned se člověk v lanovce bojí méně :-)))

30. 8. – PÁTEK
Výstup na Weissmies (4 023 m), parádní počasí, parádní sníh, Kristýnka šlape s námi :-))) a na vrcholu si ještě dojdeme pro jednu kešku :-))) Průstup klasickým ledovcem je takovou krásnou závěrečnou tečkou za naším snažením a celou naší MOUNTAIN ACADEMIÍ...S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

David Rychnovský, 10. 9. 2013, 11:59
Hodně dobrý fotky do soutěže
Já, Frenky a Kristýnka, 11. 9. 2013, 16:35
My se těšíme na Tvoje :-)
NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MATTERHORN 2019 Šipka MONT BLANC 2019 Šipka MONTE ROSA 2019 Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka SILVRETTA VHT Šipka ALPSKÁ TRILOGIE 2019 Šipka EXPEDICE PERU 2019
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2019, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení