Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

08. 08. 2011 - 08. 08. 2011

MATTERHORN – POKUS O VÝSTUP 2011

MATTERHORN patří mezi mé velmi oblíbené túry :-) Letos si s námi počasí ale krapet pohrálo ... Plány jsou věc jedna, ale skutečnost a obzvlášť na horách, se od nich může velmi lišit. Průběh letošního léta byl v první fázi celkem standardní, ale pak se cosi zvrtlo :-) a počasí si možná vzpomnělo, že v zimě nám přineslo jen polovinu sněhu a že to musí asi zrovna a právě teď DOHNAT !!!


Trefit se výstupem alespoň do slušných podmínek bylo letos opravdu komlikované. Předpověď počasí a průběh počasí den před naším výstupem jsme pečlivě sledovali na všech možných servrech. Vyráželi jsme v neděli poslední lanovkou na Schwarzsee. Tady nás ale odpolední závěrečný deštík zahnal přímo do restaurace. Navíc jsme se tady potkali s klukama a ti byli z průběhu počasí a další jejich předpovědi mírně otřeseni :-)))

Jak se ale ukázalo, naše předpověď byla tutová a vymazlená. Okolo 20.00 byl předpokládaný konec přeháněk a my opravdu již v 19.20 vyráželi na chatu za neuvěřitelných slunečních paprsků:-)))

Ráno byla obloha vymetená a tak jsme se pustili směle do výstupu. Mačky jsme tentokrát nandávali asi o 100 m níž než pár dní předtím. Původní cesta byla ještě zřetelná a ani napadaný poprašek sněhu nás nezastavil :-)

Přesto jsme ale museli na Solvayce točit. Výrazně se zvýšila únava a další postup v těžším a těžším terénu by tak byl velmi rizikový. V každém případě si kluci výstup užili vrchovatými doušky a mohli si na vlastní kůži vyzkoušet, co to je výstup na Matterhorn ...


S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MATTERHORN 2019 Šipka MONT BLANC 2019 Šipka MONTE ROSA 2019 Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka SILVRETTA VHT Šipka ALPSKÁ TRILOGIE 2019 Šipka EXPEDICE PERU 2019
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2019, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení