Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

20. 11. 2010 - 

2010 - SETKÁNÍ „PO“ A „PŘED“ SEZÓNOU

Kdysi nás při jednom z našich výstupu napadlo, že by nemuselo být vůbec špatné, se na závěr roku všichni znovu setkat. Samozřejmě spojit toto setkání s nějakým tím krásným výstupem (tentokrát u nás v Krkonoších), ale hlavně si pak v klidu a v POHODĚ sednout, popovídat si o tom, jak se daří, co nového, kde jsme všichni byli, co jsme viděli, zažili, ...

Včera, před samotným začátkem, jsme s Pavlem Bartákem spočítali, že takovéto setkání se uskutečnilo poprvé v roce 2002 a letos se tedy jedná již o deváté pokračování. Tehdy jsme se scházeli ještě na chatě Děvín v Modrém dole a bývalo nás tak 10 – 20 nadšenců :-) Když jsem se včera díval do naprosto plného sálu na Luční boudě, tajil se mi dech a znovu se mi rozklepala kolena. Zároveň jsem si uvědomil, že už se nás sem asi víc ani vejít nemůže :-) Sešlo se nás tu podle holek z recepce okolo 170 nadšenců, dobrodruhů, horolezců, ale hlavně, a to chci především zdůraznit, přátel a kamarádů ...


2010 - SETKÁNÍ „PO“ A „PŘED“ SEZÓNOU S MOTTEM „VŠECHNO NA POHODU“ :-)))
TERMÍN: 20. – 21. 11. 2010
MÍSTO: KRKONOŠE, Luční bouda


Letos jsme byli nuceni uspořádat tuto akci o týden dřív, než je náš tradiční termín a počasí tomu také odpovídalo :-) Na stránkách www.humlnet.cz si můžete prohlednout celou řadu webkamer z Krkonoš a okolí a tak jsem z nich vybral tyhle krásný snímky , které nám připomenou průběh počasí o tomhle víkendu (tedy spíš zlom, který nastal z pátka na sobotu) ...A v sobotu navečer téměř přesně v 17.00 To začalo :-) Pavel Barták se ujal slova a po krátkém přivítání jsme začali promítat. Nejprve krásný snímek z lyžování v Kanadě a s vrtulníky od Robina Kalety, pak jsme si připomněli naše bohaté zážitky z průběhu loňské zimy ...Pak přišla na řadu naše prosba o finanční podporu lavinou poničené Chaty pod Rysmi. Lenka s Terezkou tady uvedly tři krátké prezentace z Tater a popsali všem, jakým způsobem se dá chatě pomoci. A hned se mezi vámi našlo spousta, kteří nám okamžitě nabízeli peníze :-) Aby v tom byl ale pořádek, je nutné tyto peníze poslat přímo na účet Viktora Beránka. Ten všem, kteří pošlou více jak 100 EUR, nabízí doživotní výhody u něj na chatě :-) Podrobnosti naleznete na stránkách chaty www.chatapodrysmi.skPo krátké přestávce jsme pokračovali postupně dál. Nejprve nás mělo čekat vyprávění polárníka a našeho přítele Vaška Sůry, jak se jim podařilo přejít Bajkalské jezero v rámci jejich expedice EXPEDCE BERGANS BAJKAL 2010. Bohužel, Vašek byl v tomto týdnu zaneprázdněn na Smíchovském festivalu a tak jsme se museli spokojit alespoň s jeho vlastním filmem o jejich úžasném přechodu :-)

Následovalo vyprávění o našich expedicích do Peru, které jsme podnikli v roce 2009 a 2010. A Pavel Barták mezi tím rozdával dárky od sponzorů a docela jste si to užívali :-)))

Po další přestávce následovalo vyprávění a nádherné fotky mého dalšího kamaráda Michala Broučka z jeho letošního výletu za sněhem do Chile. A pak jsem zrekapituloval zážitky z naší letní sezóny a přiblížil se konec oficiální části našeho setkání :-)Letos jsme bohužel nestihli vypsat další ročník naší fotosoutěže, ale na tomto setkání jsme oficiálně vyhlásili fotosoutěž novou, na příští sezónu :-) Abychom se ale i přesto měli na co koukat v rámci přestávek mezi povídáním, vystavili jsme výběr z fotografií z naší Fotogalerie a všichni si je tak mohli pěkně a hlavně v POHODĚ prohlédnout :-))) Zároveň jsme pro vás připravili slíbené certifikáty o výstupech či absolvování našich akcí ...

V rámci dalšího neoficiálního programu, jsme měli možnost ochutnávat v ovoce z vašich zahrádek, povídat si, plánovat a pak se šlo v POHODĚ spát :-)))Poděkování:
A na závěr samozřejmě musím poděkovat všem, bez kterých by toto naše setkání nebylo možné uskutečnit. V první řadě musím poděkovat Jirkovi Holečkovi, který nám vytvořil na Luční boudě dokonalé zázemí, a bez této pomoci by to prostě nešlo uskutečnit.

Dále musíme poděkovat i všem ostatním z Luční boudy, kteří se o nás starali a opečovávali :-) A na tomto místě nesmím zapomenout i na Terezku a Lenku, které nám také moc pomáhaly s přípravou.

Obrovský dík také patří našim partnerům, kteří i za velmi ztížených podmínek přijeli a podpořili nás:
Mammut, Norská móda, Horoknihy.cz


Pavel Barták nás provázel celým večer jako dokonalý moderátor a podařilo se mu dokonale vytvořit velmi POHODOVOU atmosféru :-)))

Poděkovat samozřejmě musím i Zuzce a Honzíkovi. A Honzíkovi obzvlášť za to, že vše pozorně sledoval a moc nám to nekomentoval svým křikem :-)))
Komu ale poděkovat nejvíc? No přeci právě vám! Vám patří ten největší dík! Právě vy jste nezaváhali a i z daleka dorazili ve velmi hojném počtu sem k nám na nejvýše položenou chatu v Krkonoších. A právě ve spojení s tímto výjimečným místem a vámi vznikla nádherná atmosféra, po které se mi bude zase rok stýskat :-)
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Pítrs (Kewin), 24. 11. 2010, 14:12
Super akce už se těším na další, zdravím Zuzku .
NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MATTERHORN 2019 Šipka MONT BLANC 2019 Šipka MONTE ROSA 2019 Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka SILVRETTA VHT Šipka ALPSKÁ TRILOGIE 2019 Šipka EXPEDICE PERU 2019
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2019, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení