Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

14. 05. 2010 - 17. 05. 2010

GROSSVENEDIGER – SKIALPY 2010

Totální mlha, vichřice a sněžení a k tomu půlka května, co víc si přát při pohodovém skialpovém výletu na konci zimy :-))). Náš plán Grossvenediger - Grossglockner skialp jsme museli trochu pozměnit a přizpůsobit situaci. Překvapili mne také všichni zúčastnění svým skvělým přístupem, i když se nám podařilo vystoupit pouze na první z plánovaných vrcholů...

14. 5. 2010 pátek
Sraz na parkovišti proběhl v klidu a brzy jsme se taxíkem dostali až k nákladní lanovce pod Kűrsinger hűtte (2 558 m). Výstup letní cestou nebyl úplně jednoduchý a několik míst budilo respekt. Výstup na lyžích v absolutní mlze na chatu pak již probíhal úplně v pohodě.


15. 5. 2010 sobota
Ráno vyrážíme brzo. Totální mlha, GPSka s nahranými postupovými body a směle vyrážíme. Postup vyžaduje naše plné soustředění. Od půlky musíme prošlapávat vlastní stopu a čím více se blížíme k vrcholu, tak se počasí zhoršuje. Kousek pod sedlem se Háček s Tomášem otáčejí zpět na chatu.

Na samotný vrchol po úzkém hřebínku jdeme navázaní na laně, ale postupujeme stále na lyžích. Rozlišit, kde je sníh a kde je už vzduch, je velmi obtížné a vítr hraje také velmi nepříjemnou roli. Nakonec se nám ale na vrchol Grossvenedigeru (3 666 m) podaří vystoupit. Při návratu jsme si kromě totálně namrzlých brýlí mohli vychutnávat i čerstvý prašan. Celou dobu jdeme na GPSku a teprve až zpátky pod chatou se mlha trochu rozestupuje :-)))

Odpoledne se na chatě pouštíme ještě do uzlíků a orientace v terénu.
16. 5. 2010 neděle
Ráno začínáme na zdejší krásné dřevěné lezecké stěně. Počasí je takové, že bude pro všechny přínosnější, když se vrhneme na nácviky ledovcové záchrany od A až po Zet. No a tady na umělé stěně se dá úplně všechno přepychově nacvičovat. Jdeme na to postupně a odpoledne už jsou všichni schopni případně slanit pro svého kamaráda do trhliny, zpět vyprusíkovat a pak ho vytáhnout pomocí kladkostroje :-)))

Na chatě jsme kromě personálu úplně sami. Je o nás skvěle postaráno a každý večer si můžeme vybrat z nabízeného menu. Pak pivko, čaj s rumem nebo zdejší speciální „Venediger schi“ :-))), prostě skvělé zázemí.

17. 5. 2010 pondělí
Závěrečný den. Plány byly takové, že ještě vyrazíme alespoň na ledovec vše nacvičit přímo v reálu. Jenže počasí a hlavně fakt, že nejede nákladní lanovka, nás nutí ke změně a vyrážíme tak dolů s plnou polní hned po ránu. Opět vjíždíme do naprosté mlhy, ale bezpečně se dostáváme až dolů k lanovce. Kousek před lanovkou se přes potok dostáváme pomocí lana a na silnici je v těchto místech okolo 10 - 15 cm sněhu. Sjíždíme tak až k přistavenému taxíku kousek níž a za pár minut jsme už u aut a po zkompletování fotografií vyrážíme do svých domovů.


Bylo skvělé si na samotný závěr uvědomit, že i když nám počasí rozhodně vůbec nepřálo, tak když jsme se všichni loučili, byli jsme z tohoto našeho malého setkání nadšení. Pro mne je tento nezapomenutelný a skvělý pocit navíc umocněn i tím, že se velmi, velmi rychle blíží Zuzčin a Honzíkův čas porodu :-)))

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení