Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

27. 03. 2010 - 28. 03. 2010

LAVINOVÝ WORKSHOP a II. OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ ČR V LAVINOVÉ ZÁCHRANĚ

Horské služby ČR a PL (HS ČR a GOPR) uspořádali Lavinový workshop a II. otevřené mistrovství ČR v lavinové záchraně pro širokou veřejnost.

Tato akce proběhla tento víkend v Krkonoších na Luční boudě v součinnosti s naším Občanským sdružením ALPY 4000.cz, s většinou dovozců lavinového vybavení a dalšími partnery. Cílem této akce bylo, co nejvíce přiblížit široké veřejnosti lavinovou problematiku, poukázat na rizika spojená s pohybem ve volném horském terénu a osvojit si zásady poskytnutí pomoci v případě lavinové nehody. Dále potom upozornit na nutnost používání základního lavinového vybavení a umožnit všem zúčastněným si toto vybavení otestovat v praxi. Na tuto naši akci byli pozváni všichni dovozci lavinových vyhledávačů, aby zde bylo možno vyzkoušet, co nejvíce výrobků.

Veřejnosti byl nabídnut bohatý program, od přednášek, praktických nácviků, ukázky práce lavinových psů, předváděcích akcí jednotlivých dovozců, …

Počasí sice oproti loňsku nebylo tak perfektní, ale zase to mělo alespoň nádech drsnosti zdejších hor ...

Největší pozornost ale především vzbudily tyto akce:
- ukázka profesionální lavinové záchrany, která byla postupně komentovaná a podrobně popisovaná
- většina přednášek a za zmínku stojí především vyprávění přímých účastníků lavinové nehody pod Brádlerovými boudami v Medvědím potoce včetně jejich pejska (nejhlouběji zasypán!!!)
- a samozřejmě samotné závody a to jak jednotlivců tak i družstev

Já osobně jsem byl nadšený z účasti mnoha z vás, které jsem osobně pozval prostřednictvím našich stránek. Perfektní bylo také pozorovat i ty nejmladší účastníky, kteří se vybičovali k opravdu úžasným výkonům. A také si velice vážím přístupu všech přítomných dovozců lavinového vybavení a dalších partnerů této naší akce.

Komické naopak na této naší akci bylo vystoupení jednoho zástupce jednoho „nejmenovaného“ dovozce lavinového vybavení, kteří se letos oficiálně odmítli zúčastnit této pravděpodobně nej nej lavinové prezentace v naší zemi :-)))

Tady je naše upoutávka na našich stránkách.

A tady je vytvořená prezentace na You Tube z loňského roku.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení