Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

21. 03. 2010 - 25. 03. 2010

SNOWFEST DAVOS 2010

Kumestrol (Jaromír Lojza), Petr Socha a Luboš Sušila spolu se svými kamarády a kamarádkami (ale i manželkami :-))) a letos i se svými potomky) uspořádali další parádní pokračování této jedinečné akce. Tady jsou webové stránky tohoto podniku: www.SNOWFEST.cz

Kluci se tohoto svého obrovského snu zhostili opravdu perfektně a více než 100 lidí byla touto ojedinělou akcí rozhodně nadšena.

Mezi největší lákdla z programu uvedu především:
SALOMON FREERIDE COACHING
Velmi populární program, který do Davosu přiláká každým rokem více a více lyžařů a snowboardistů. Lyžování ve volném terénu pod vedením předních českých (a švýcarských) freeriderů je jedna z cest, jak se dostat freeridu pod kůži, jezdit lépe a bezpečněji. Hlavní osobností mezi kouči je Robin Kaleta, ale i další osobnosti českého freeridu: Honza Schauer, guru českých riderů a autor jediné české knihy o freeskiingu, nejlepší čeští a slovenští pro rideři jako Simona Hrstková, Monika Tatarková, telemarkista Marek Macháček, David Knybel. Na všechny české kouče pak dohlíží Tom Elias, Švýcar s českými kořeny, který přes deset let působí v Davosu coby učitel lyžování a průvodce. O jeho lyžařských schopnostech hovoří i jeho tři vítězství ve freeride závodě Fearnada. Sbírku osobností pak doplňují Florian Krummenacher (2. místo SCOTT Czech Ride 2008), snowboardista z Davosu, Alain Daerendinger, učitel freeride lyžování z Verbier a český profi učitel taktéž z Verbier Jan Toufar.

FREESKI TEST
Testování speciálních lyží do freeridu. Přes 60 párů lyží od několika značek bude připraveno představit se v akci účastníkům, kteří projeví zájem proniknout do pestrobarevného světa freeride ski. Testování lyží je jedinečná možnost, jak pochopit rozdíly mezi jednotlivými modely a souvislosti mezi konstrukčními prvky lyží, jejich vlastnostmi a sněhovými podmínkami. A třeba si i vybrat ten z modelů, který člověku nejvíce padne. Testovat se budou modely pro příští lyžařskou sezónu 2010/11, ale i stávající úspěšné modely. Program vede Luboš Sušila, šéfredaktor časopisu Freeski – jeden z nejpovolanějších odborníků v Česku.

Alpy4000.cz se i letos staly partnerem této velkolepé akce a podíleli jsme se samozřejmě především na „lavinách“ :-):
ARVA AVALANCHE CAMP
Pohyb ve volném terénu nese vysoké riziko lavinového nebezpečí. Bez dostatečných zkušeností je freeride hazardem se životem. Hlavně z tohoto důvodu jsme umožnili zájemcům o SNOWfest získat zkušenosti a alespoň základní znalosti a dovednosti ještě před samotným odjezdem do Davosu. Aby tak získali čas, který budou moci investovat do testování lyží, koučingu a dalších radostí tohoto setkání.

Premiérově jsme také byli zařazeni do SNOWTOUR, což je pro nás velkou pochvalou. A letos jsme v Davosu udělali i další premiéru a po klasickém úvodním Lavinovém kurzu BASIC a jsme uspořádali Lavinové kurzy EXPERT a vzali jsme zájemce do volného terénu, kde jsme je seznamovali s lavinovou problematikou přímo v praxi. A že se bylo letos na co dívat :-)))
A i letos jsme měli tu čest spolupracovat se švýcarským expertem Manuelem Gensweinem. Jeho přednášky jsou stále víc a víc promakané a v terénu se letos věnoval několika skupinkám. Zatímco my jsme se věnovali speciální pípákové soutěži pro Kuře. Vítěz si odnesl suprrychlý lavinový přístroj ARVA Evo3 a všichni pak dobrý pocit, že někomu potřebnému alespoň trochu pomohli :-)

A díky tomu, jaké tady v Davosu panovaly podmínky, jsme se měli možnost seznámit i s průběhem jedné lavinové nehody, která se štěstím dopadla dobře. Kluci mi dali k dispozici pár snímků a velmi mne potěšili tím, že o celé události všechny informovali a večer vše odprezentovali...S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení