Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

01. 08. 2014 - 04. 08. 2014

TORRI DEL VAJOLET A NESKUTEČNÝ POKUS O PIZ BERNINU 2014

Konečně jsem měl možnost zase po letech navštívit Dolomity. V západních Alpách jde jedno sněžení za druhým, tak hurá do Alp východních.

TORRI DEL VAJOLET
Tentokrát jsem vybral Torri del Vajolet. Úžasné věže, ještě s úžasnějšími hranami - speciálně: Torre Delago (Vajolet), spigolo ovest via Piaz. Strmá a ostrá hrana s neskutečnou expozicí skoro jako některé věže na Hrubici :-)

I když je chata téměř na dosah, ani jednou jsme to nestihli před odpoledními bouřkami Ta první byla hodně silná a my tak mohli vidět, jak to vypadá, když do slaňujících horolezců udeří blesk. Naštěstí bouřka rychle přešla a vrtulník pro ně mohl rychle přiletět ...

My jsme ten den lezli o kousek vedle a s velkým štěstím jsem rozhodl o ústupu jednu délku pod vrcholem. Jeden z mých spolulezců by nebyl schopný přelézt tuto délku, abych ho nemusel tahat bezmocného pomocí kladkostroje. Již při první délce slaňování začalo pršet.

Druhý den jsme vyráželi dřive a snažil jsem se po té vyhlášené úžasně strmé a ostré hraně Torri del Vajolet lézt hned po ránu, kdy ještě nehrozily bouřky. Lezení bylo nádherné a s neskutečnou expozicí. Na vrcholu jsme mohli rozhlížet jen omezeně a už jsme tušili další bouřku. Na chatu jsme se dostali opět v dešti :-)

NESKUTEČNÝ POKUS O PIZ BERNINU
Další den vyrážíme dolů k autům a přejíždíme k Piz Bernině. Ještě večer nás čeká nástup na chatu Tschierva. U auta si balíme věci a já se ujišťuji, že všichni máme sbalené potřebné vybavení. Na chatu dorážíme přesně s tmou. Rychlá večeře a jdeme spát.

Brzy ráno budíček a již vyrážíme do tmy. Nástup k ledovci je poměrně dlouhý a cesta je tak trochu nepřehledná. Přesto dorážíme na ledovec včas. Krátká pauza a nandáváme sedáky a mačky. Odtud se již jde komplet v mačkách v celkem výživném terénu. Nás ale čeká šok. Mirkovi mačky neustále padají a uvolňují se ...

Vloni jsme spolu byli na Matterhornu, radil jsme mu přesně, jaké nové boty a jaké mačky si pořídit. Mirek si ale rád vše zjišťuje na internetu :-)
Tak si prostě koupil naprosto nevhodnou kombinaci. Boty o dvě řady nižší a mačky vlastně také. Ano, vyšlo to levně, ale teď musíme bohužel točit dolů. Nemůžu si vzít na triko v tomto terénu například mačky přivázané k botám tesou, to prostě tady nejde.
Scéna, která následovala byla slyšet široko daleko :-))) No a pak jsme sestoupili dolů k autům. Dnešek se mi hluboko vryl do paměti ... Tak snad to bude příště lepší :-)S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení