Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

19. 04. 2014 - 22. 04. 2014

SILVRETTA – POHODOVÉ VÝSTUPY V OKOLÍ PIZ BUINU 2014

Parádní výstupy na „lehko“ z jedné chaty
Silvretta – pohoří, které je i u nás velmi známým pojmem. Výstupy na Piz Buin, Dreiländer Spitze, Silvrettahorn, Hinter Jamtal Spitze a Rauher Kopf patří mezi skialpové perličky. všechny tyto výstupy nabízí i celou řadu dalších perfektních variant a především pohodových výstupů a sjezdů a dalších variant vhodných i pro slabší lyžaře.Hned na úvod musím poznamenat, že ačkoliv byla akce beznadějně vyprodaná, došlo poslední den před začátkem k "malé" změně v počtu účastníků :-) Nakonec jsme se na Silvrettě potkali ve velmi komorním počtu, ale o to víc jsme si to tak mohli celé užít :-)))

Předpověď počasí sice nevěstila úplné ažůro, ale nakonec vše klaplo naprosto dokonale ...Protože prašanu tentokrát nebylo moc, zaměřili jsme se na zdejší vyhlášené výstupy. Hned první den bylo počasí naprosto dokonalé a tak naše volba byla zcela jasná - Piz Buin. Naprosto dokonalé počasí i podmínky, pár skupinek a my si stoupali naším tempem pěkně v klídku. Rozhled z vrcholu bral dech. Bylo vidět neskutečně daleko a my se rozhodli, že tento den se pokusíme ještě o jeden vrchol - Silvrettahorn.

Ze sedla mezi Buiny jsme to střihli pěkně panenským prašánkem až k nástupu. Pak jen nalepit pásy a vystoupat až pod samotný vrcholek. Na mačkách už je to jen kousek ke kříži :-) Jsme tady úplně sami, je to moc krásný pocit ...Další den se počasí krapet zhoršilo. Už v noci začíná foukat a ráno to barákem pěkně cloumá. Nedá se nic dělat, jdeme si po snídani ještě lehnout :-) Na túru vyrážíme až v 11.00. Míříme na Dreiländer Spitze. Počasí se začíná přesně podle předpovědi utišovat a nakonec dolézáme k vrcholovému kříži sice úplně v mracích, ale za to za úplného bezvětří. Postupujeme pomalu a s jistotou. Vrcholový dolez po skalním hřebínku si člověk bude dlouho pamatovat :-)))Závěrečný den se počasí opět vrací do standardu, tedy slunce, bezvětří :-) Čeká nás výstup na Rauher Kopf. Opět jdeme sami. Výhledy, které máme k dispozici se jen tak neokoukají :-)

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Honza Háček, 5. 5. 2014, 15:05
krása...Viktore jak to děláš, že zase tam nějaký to prášo zaprášilo...
NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení