Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

27. 03. 2014 - 30. 03. 2014

SANTA CATERINA 04/2014

König Spitze (Gran Zebru) (3 851 m), Pizzo Tresero (3 595 m), Punta San Mateo (3 678 m) – pěkná řádka možných vrcholů, co říkáte? A patří mezi opravdovou skialpinistickou klasiku. Navíc naše varianta tohoto úžasného výletu nabízí i celou řadu dalších perfektních a především pohodových výstupů a sjezdů. A kromě toho celou dobu spíme a neskutečně se stravujeme v perfektním hotýlku Rifugio Forni (2 178 m).

Scházíme se večer před večeří. Pak se domlouváme na dalším programu :-)
Prašanový nářez pokračuje a před námi je spousta nepopsaných svahů, takže hurá na to, ať místním odpaníme my :-)))

PUNTA SAN MATEO (3 678 m)
První skvělá túra na jeden z nejkrásnějších kopců v okolí. Celkem zajímavý výstup, zvláště při průchodu pod obrovským svahem plným serakům kousek pod vrcholem ... Nakonec se nám podaří dostat se až k vrcholovému kříži. Krásný průjezd téměř panenskými svahy nám byl odměnou. Především nenápadná odbočka přes ostrý hřebínak. Opravdu požitková trasa se vším všudy :-)

PIZZO TRESERO (3 595 m)
Ráno vyrážíme tímto směrem, ale nakonec uhýbáme jinam :-))) Mířím do naprosto dokonalých a hlavně panenských svahů. Ze sedla, kam jsme museli prošlapávat stopu následuje fantastický sjezd až dolů k hotýlku. Parádní je také Rádler či dva na terase a návštěva termálního jezírka :-)))

PIZZO TRESERO (3 595 m)
Ráno vyrážíme opět tímto směrem, ale nakonec uhýbáme opět jinam :-))) Tentokrát mířím do naprosto dokonalého kotle a hlavně téměř panenských svahů. Následuje fantastický průjezd velice působivým žlabem, který v nás nechává velmi silný dojem :-)

Parádní závěr, průjezdy svahů plných prašanu a ještě k tomu panenských patří mezi mé velmi oblíbené posedlosti :-)))ST. CATERINA - JEDEN Z MNOHA PANENSKÝCH SVAHŮ, CO JSME MĚLI K DISPOZICI


S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení