Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

30. 03. 2014 - 04. 04. 2014

SANTA CATERINA 01/2014

König Spitze (Gran Zebru) (3 851 m), Pizzo Tresero (3 595 m), Punta San Mateo (3 678 m) – pěkná řádka možných vrcholů, co říkáte? A patří mezi opravdovou skialpinistickou klasiku. Navíc naše varianta tohoto úžasného výletu nabízí i celou řadu dalších perfektních a především pohodových výstupů a sjezdů. A kromě toho celou dobu spíme a neskutečně se stravujeme v perfektním hotýlku Rifugio Forni (2 178 m).

Scházíme se večer před večeří. Pak se domlouváme na dalším programu :-)
Prašan tady ještě je a tak se pokusíme rozjezdit i tenhle zbytek :-)))

PIZZO TRESERO (3 595 m)
Ráno vyrážíme opět tímto směrem, ale nakonec podle plánu uhýbáme jinam :-))) Míříme do naprosto dokonalého kotle a hlavně téměř panenských svahů. Následuje fantastický průjezd velice působivým žlabem, který v nás nechává velmi silný dojem :-)))

PUNTA SAN MATEO (3 678 m)
Další skvělá túra na jeden z nejkrásnějších kopců v okolí. Celkem zajímavý výstup, zvláště při průchodu pod obrovským svahem plným serakům kousek pod vrcholem ... Nakonec se nám podaří dostat se až k vrcholovému kříži. Krásný průjezd téměř panenskými svahy nám byl odměnou. Především nenápadná odbočka přes ostrý hřebínek. Opravdu požitková trasa se vším všudy :-)

PIZZO TRESERO (3 595 m)
Svahy přímo nad chatou. Rychlý nástup, parádní svahy :-))) Dnes sice nevystoupíme na žádný vrchol, ale jízda ze sedla je velmi příjemná. Snažil jsem se sice nenápadně odbočit do strmějšího žlábečku, ale Dušík si toho velmi rychle všimnul :-)))

MONTE DEI FORNI (3 243 m)
Ráno kvůli počasí vyrážíme tímto směrem. Míříme do firnových svahů. Nakonec končíme kousek pod vrcholem, počasí nám nepřeje, následuje sjezd až dolů k hotýlku. Parádní je také Rádler či dva na terase a návštěva termálního jezírka a potápění :-)))

PIZZO CEVEDALE (3 769 m)
Výstup tímto směrem je sice dlouhý, ale krásný. Samotná vrcholová pasáž je sice taktrochu na hraně, ale nakonec vše zvládáme a brzy stojíme u kříže. Následuje fantastický průjezd ledovcem zpět až k hotýlku.

Parádní závěr této horské oblasti plně zaslíbené skvělému skialpinismu :-)))

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Lapi.M, 30. 4. 2014, 14:07
fantastický průjezd velice působivým žlabem, který v nás nechává velmi
silný dojem !!! - říkám - jednou to bylo málo!
NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení