Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

15. 02. 2014 - 18. 02. 2014

FREERIDOVÉ CAMPY – ST. ANTON 02/14

Za anglickým slovem freeride se neskrývá žádná nová lyžařská disciplína pro pár bláznivých nadšenců. Jedná se naopak o aktivitu, kterou lidé provozovali již na samotném počátku lyžování. Freeride je prostě jízda na lyžích či na snowboardu ve volném terénu. Dnes je freeride běžnou lyžařskou disciplínou téměř pro každého.
Láká vás pohodový freeride?
Pojeďte si ho vyzkoušet s námi do jedněch z nejlepších středisek v Alpách :-)
FREERIDOVÉ CAMPY – ST. ANTON


SOBOTA 15. 2. 2014
Po poledni jsme vyrazili přímo ke křížku :-) Směr jízdy je jasný, jdeme do prašanu :-))) Průjezd údolím opět stojí za to. Vychutnáváme si ho plnými doušky. Je s námi Ivo a ten, jak my všichni víme, umí pořádně nasněžit. Dostává zcela jasné pokyny kolik centimetrů dalšího nového prašanu budeme potřebovat :-)))

NEDĚLE 16. 2. 2014
Celý den Ivo sněží a sněží, zkoušíme dát nějaký ten freerajdek, ale difůze nás zahání zpět na sjezdovky. Vrhneme se tedy na lavinové přístroje a pěkně si s nimi potrénujeme, snad je nebudeme potřebovat :-)
PONDĚLÍ 17. 2. 2014
Parádní prašan je tu, obloha se sluníček slibuje nádherný den :-) Ve vrchních partiích se snažíme rozjezdit a postupně odpaňujeme zdejší svahy pokryté prašanem.

Pak se chceme vrhnout do severní stěny pod hřeben a hned v úvodu bohužel Martina padá a ... a přesto, že na první pohled nešlo o nějak obrovský pád, dochází ke zranění. Nejprve to vypadá na šlachy v kotníku a tak ještě společně vytraverzováváme na sjezdovku. Ale tady to už dál nejde. Následuje transport k sanitce a u doktora se dovídá, že si zlomila kůstku v oblasti kotníku ... Michal jede s ní a stará se o ní.

My zbývající se po krátké pauze vydáváme znovu ke křížku za panenským prašanem. Tentokrát volím přímější variantu a prašan tady máme jen pro nás :-)))

ROZJEŽDĚNÍ V NEFALŠOVANÉM PRAŠANU :-)


PARÁDNÍ PANENSKÝ PRAŠAN :-)))ÚTERÝ 18. 2. 2014
Ráno vyrážíme okamžitě do Stubenu a snažíme se pilovat techniku. Sníh je stále skvělý a tak se snažíme najíždět do perfektních svahů a jezdíme a jezdíme :-)))

Na závěr si ještě dáme několikrát severky z různých směrů až dolů do údolí, paráááda. Skvělý jízdy :-)
NÁCVIKY V PARÁDNÍM SVAHU S PARÁDNÍM PRAŠANEM :-)))


S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Marcela, 21. 2. 2014, 9:38
Díky,
bylo to s Vámi všemi moc prima.
tedy i s Bárou, která mě
hnala vzhůru i s tvarohovým štrůdlem :)
SKOL (a Martině navíc
KOSTIVAL)
NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení