Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

07. 02. 2014 - 09. 02. 2014

LAVINOVÝ KURZ BASIC 04/14 A PRVNÍ LETOŠNÍ KRISTÝNČINO HLEDÁNÍ

Obliba sjezdů v neporušeném terénu mimo vyznačené sjezdovky začíná být zřejmá i u nás. Kolik z vás, kteří jste něco podobného už zakusili, jste si ale před tím položili tu základní otázku:
Ujede To se mnou či neujede?
Kurzy, které jsme pro vás připravili, jsou určené především pro ty z vás, kterým vlastní život není až tak lhostejný ...


Náš Lavinový kurz BASIC zahajujeme přednáškami již večer. Dnes ráno se plně věnujeme lavinové záchraně. Počasí nám nadělilo velmi slušné podmínky a parádní počasí :-))) Naštěstí pro nás není problém si nechat vytvořit lavinové trenažéry :-)))

Hledání lavinovými přístroji, kopání zasypaného, zasypávání kamaráda, ... Přednášky, které následují, doplňujeme informacemi z mnoha reálných záchranných akcí. Večer zakončujeme cvičnou záchrannou akcí. Tu se vždycky snažíme krapet opepřit tak, aby se vytvořil na každého pěkný tlak :-)))

Na závěr dne jsme letos KONEČNĚ zařadili ukázku práce špičkového lavinového psa Kristýnky :-) Všichni tak mohli sledovat, jaký to byl fofr :-)))

Druhý den se naopak snažíme věnovat lavinové prevenci. Podrobně rozebíráme druhy sněhu, vliv počasí, terénu. Rozebíráme podrobně i potřebnou taktiku při vjezdu do lavinového terénu. Venku nás pak čeká rozbor sněhového profilu.

No a na úplný dnešní závěr si ještě ukážeme, jak podrobně pracovat s lavinou předpovědí na internetu a na úplný závěr odpálíme airbag. Všichni tak mají možnost vidět, jak funguje.S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Petr "Hrdla" Hrdlička a Míša Klečková, Český spolek horských průvodců, 12. 2. 2014, 19:53
Ještě jednou chceme poděkovat Viktorovi a Terezce za bezva lavinový
kurz, neotřelý a profesionální přístup a i tu trochu srandy :-)
DĚKUJEME!
NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení