Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

21. 09. 2013 - 27. 09. 2013

MOUNTAIN ACADEMY 06/2013

Chcete se sami vydat na čtyřtisícovku? Pojeďte si to nejprve vyzkoušet do naší horské školy - MOUNTAIN ACADEMY… Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!

Saastal je již několik let pro nás takovou supr základnou. Jak by také ne, když se to tady v češtině vlastně jmenuje Údolí víl ... a letos jsou tady lanovky opět zadarmo :-)))

Počasí nám konečně přálo, a tak jsme si užili každý den :-)))

22. 9. – NEDĚLE
Dnes se vydáváme na náš první čtyřtisícový vrchol Allalinhorn (4 027 m). Na vrchol je to jen kousek a na nás čekaly překrásné výhledy. Dnes je nádherný výhled po celém Wallisu, Matterhorn, Monte Rosa, Mont Blanc, ale i Bernské Alpy ... Samotný výstup jsme si v samotném závěru krapet "zpestřili" zkratkou trochu ledovým svahem. Byla to velmi dobrá škola pro první seznámení se s chůzí na mačkách :-))) Sestup zpět k otočné restauraci.

Večer jsme jeli znovu ještě do garáží trénovat vytažení kamaráda z trhliny. Šlo nám to všem docela dobře a zítra si to pořádně vyzkoušíme v praxi :-))) Součástí byl i nácvik práce s novinkou od Mammuta - Rescue.

22. 9. – PONDĚLÍ
Dnes se konečně věnujeme našemu speciálnímu trhlinovému výcviku. Vyjíždíme opět na Mittelallalin a kousek od metra přicházíme k našim krásným trhlinám :-) Úsměv ale začíná pomalu tuhnout všem na rtech :-))) Naše cvičná trhlnka je téměř bezedná, ale je až neskutečně fotogenická :-))) A už postupně jednotlivý odvážlivci skáčou do hloubky a jejich parťáci se je snaží zachytit napovrchu ... Dneska se opět nedaří všechny udržet :-))). Jistící lana se postupně naplno vypínají a zachycují všechny, kterým se to prostě nemůže podařit zachytit, stačí totiž jen cca půl metru průvěsu a je konec!!! Pak už je jen vytáhnout kamaráda na povrch, na sluníčko :-) Byl to docela nářez a všichni se tak mají možnost přesvědčit, jak může být pohyb po ledovci nebezpečný ... a všichni byli také moc vděční, že jsme si předtím vytvořili tutový sněhový kotvy, které skoro všem do slova a do písmene zachránili život :-)


MOUNTAIN ACADEMY 06/13 - Snaha o zachycení kamaráda při pádu do trhliny

23. 9. – ÚTERÝ
Ráno se vrháme na uzlíky a základní navazování. Pak se naplno věnujeme nácvikům slaňování a prusíkování ...

Odpoledne se pak vyráží na náš další čtyřtisícový vrchol Weissmies (4 027 m) v pořadí. Jde se přes chatu Almagellerhütte. Výstup na ni je pohodový i když se nastoupává téměř 1 000 výškových metrů!!! Spojovací cesta od lanovky přes lávky stojí za to a tak si ji každý užívá :-)))

K našemu cíli se doráží na pohodu a každý z nás si užívá krásný západ slunce :-)))24. 9. – STŘEDA
Výstup na Weissmies (4 023 m), parádní počasí, parádní sníh, parádní skála a na vrcholu je také krásně :-))) Nacvičujeme všechny potřebné postupy na všech možných typech terénu: strmý sněhový svah, lehčí skalnatý hřebínek, ostrý sněhový hřeben a průstup klasickým ledovcem ... Pivko na terase bodne :-)))
25. 9. – ČTVRTEK
Výstup na Jegihorn (3 206 m), plné odhodlání, parádní počasí, parádní skála a ještě úžasnější ferrata :-)))

Tenhle úžasný zážitek a trénink postupu v těžším skalním terénu patří mezi to naprosto nejzákladněší, co by měl každý zájemce o Alpské kopce znát a umět ... A všichni si to také moc pochvalují.

Veřer se vrháme na mapy a průvodce :-) GPS souřadnice, buzola, vrstevnice, orientace ke světovým stranám, ... velice důležité pojmy.26. 9. – PÁTEK
Dnes opět vyrážíme na Mittelallalin. Jenže tentokrát míříme do sedla pod Allalin a odtud hodláme pokračovat přes Feekopf až na Alphubel (4 206 m). Tato túra nabízí perfektní lezení na ostrém skalním hřebínku, lezení ledovou stěnou a při sestupu průchod obrovským ledovcem plným trhlin ... Jenže člověk míní a příroda mění ... :-)))

Sestup zpět k otočné restauraci a pak ještě po krátké pauze návštěva největší ledovcové jeskyně na světě. Krátká prohlídka a pak trénujeme vrtání ledovcových šroubů do naprosto průhleného ledu, vytváříme štandy, ledovcové hodiny a učíme se, jak slanit a stáhnout pak za sebou kompletní vercajk :-)))

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení