Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

29. 06. 2013 - 05. 07. 2013

MOUNTAIN ACADEMY 01/2013

Chcete se sami vydat na čtyřtisícovku? Pojeďte si to nejprve vyzkoušet do naší horské školy - MOUNTAIN ACADEMY… Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!.

Saastal je již několik let pro nás takovou supr základnou. Jak by také ne, když se to tady v češtině vlastně jmenuje Údolí víl ... a letos jsou tady lanovky opět zadarmo :-)))

Je sice pravda, že hned při příjezdu to vypadalo s počasím beznadějně, ale nakonec bylo celkem fajn :-)

30. 6. – NEDĚLE
Dnes se vydáváme na první túru, na na náš první čtyřtisícový vrchol Allalin (4 027 m). Je nádherný den a tak hned od lanovky a metra vyrážíme vzhůru. Stoupáme klasickou trasou. V sedle je nádherný výhled po celém Wallisu, Matterhorn, Monte Rosa, Mont Blanc, ... Pak už to byl na vrchol jen kousek a opět nás čekaly překrásné výhledy. Sestup zpět k otočné restauraci jsme museli trochu urychlit, abychom stihli poslední jízdu metra :-)))

Večer jsme jeli ještě do garáží trénovat vytažení kamaráda z trhliny. Šlo nám to všem docela dobře a zítra si to pořádně vyzkoušíme v praxi :-)))

1. 7. – PONDĚLÍ
Dnešek věnujeme našemu speciálnímu trhlinovému výcviku. Vyjíždíme opět na Mittelallalin a přímo na jeho terase dopilováváme poslední detaily celkové záchrany. Později kousek od metra přicházíme ke krásným trhlinám. Úsměv začíná pomalu tuhnout všem na rtech :-))) Naměříme hloubku a zjišťujeme, že je naše cvičná trhlnka téměř bezedná :-))) A už postupně jednotlivý odvážlivci skáčou do hloubky a jejich parťáci se je snaží zachytit ... Dneska se daří všechny udržet. Pak už je jen vytáhnout na povrch na sluníčko :-) Byl to docela nářez a všichni se tak mají možnost přesvědčit, jak může být pohyb po ledovci nebezpečný ...


2. 7. – ÚTERÝ
Výstup na Jegihorn (3 206 m), plné odhodlání, parádní počasí, parádní skála a ještě úžasnější ferrata :-)))

Tenhle úžasný zážitek a trénink postupu v těžším skalním terénu patří mezi to naprosto nejzákladněší, co by měl každý zájemce o Alpské kopce znát a umět ... A všichni si to moc pochvalují.
3. 7. – STŘEDA
Počasí dnes nepřeje výstupům v reálu a tak se na plno věnujeme nácvikům slaňování, prusíkování a vytažení kamaráda z trhliny, ...4. 7. – ČTVRTEK
Odpoledne vyrážíme na náš další čtyřtisícový vrchol Weissmies (4 027 m) v pořadí. Jdeme přes chatu Almagellerhütte. Výstup na ni je pohodový i když nastoupáváme téměř 1 000 výškových metrů!!! Spojovací cesta od lanovky přes lávky stojí za to a tak si ji užíváme :-)))

K našemu cili dorážíme na pohodu a užíváme si krásný západ slunce kousek od chaty.
5. 7. – PÁTEK
Výstup na Weissmies (4 023 m), parádní počasí, parádní sníh, parádní skála a na vrcholu je také krásně :-))) Nacvičujeme všechny potřebné postupy na všech možných typech terénu: strmý sněhový svah, lehčí skalnatý hřebínek, ostrý sněhový hřeben a průstup klasickým ledovcem ... Dolů pak na speciálních místních koloběžkách.

Další část týmu byla dnes přikrmovat místní šelmy :-))) Takový svišť, když se krmí energetickými tyčkami, tak roste jako z vody :-)))

Večer jsme si ještě povídali o mapách, přehrávali fotky a pěkně se rozloučili ...

V rámci tohoto našeho kurzu si všichni mohou vyzkoušet téměř všechno nejmodernější dostupné vybavení a letos jsme dali lidem možnost vyzkoušet si i novinku od firmy Mammut - kladkostroj Rescue. Díky němu se sníží námaha při vytahování na polovinu a je to fakt hodně znát. A to vůbec nemluvím o sebezáchraně z trhliny ...
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení