Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

22. 04. 2013 - 25. 04. 2013

SKIALP ACADEMYALPY 4000.cz 01/2013

SKIALP ACADEMY ALPY4000.cz – Saas Fee, Zermatt, Chamonix ,.. – pohodový a především exkluzivní skialpový kurz.

Je to ideální program pro všechny z vás, kteří chcete podnikat skialpové túry a to především v Alpách!!! Pojeďte si to vše nejprve vyzkoušet do naší horské školy…
Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!22. 4. – PONDĚLÍ
Předpověď hlásí slušné počasí a tak směřujeme přímo na Monte Rosu. Výjezd lanovkou na Trockener Steg (2 939 m) a pak už šlapeme vzhůru směrem na Klein Matterhorn. Jedná se o aklimatizační túru a tak pomalu vyrážíme. Nakonec do restaurace dorážíme ve dvou a za chvíli se vracíme pro zbytek :-) Pomalu pak všichni sjíždíme do Zermattu.


23. 4. – ÚTERÝ
Předpověď stále hlásí slušné počasí a tak směřujeme znovu přímo na Monte Rosu. Výjezd lanovkou na Klein Matterhorn (3 850 m) a konečně si dáváme čaj ve zdejší restauraci pěkně společně.

Postupujeme přímo do sedla Schwarztor (3 731 m). Je nádherné počasí a tak za moment míříme do ledovce Schwarzgletscher. Sjezd sice není úplně v prašanu, ale jízda je to skvělá :-) Průjezd těmito svahy je sice velmi nebezpečný, ale na druhou stranu se jedná asi o nejkrásnější průjezd alpskými ledovci vůbec. Nakonec vše klapne a všichni společně vyrážíme k chatě Monte Rosa hutte (2 980 m). Tady přespíme.

24. 4. – STŘEDA
Brzo ráno vyrazíme přes Grenzgletscher a zamíříme mezi Zumsteinspitze (4 563 m) a Signalkuppe (4 554 m). Postupně je zdoláme a na nejvýše položené chatě v Alpách Cap. Regina Margherita si dáme chvíli pauzu a odpočineme si. Máme před sebou velmi dlouhý sjezd zpátky na chatu Monte Rosa hutte (2 883 m), kde také znovu přespíme. Dnešní počasí bylo fantastický a ráno, když jsme vydýchávali poblíž Liskammu, tak jsme zažili skvělé zpestření ve formě laviny, která se zřítila ze severní stěny, byl to nádherný pohled, který nám bral čerstvě nabitý dech :-)))


25. 4. – ČTVRTEK
Ráno máme v plánu vyrazit směr Saas Fee přes Adlerpass. Nakonec se ale rozhodujeme pro sjezd přímo do Zermattu. Nohy už toho mají až po krk :-))) Soutěska umožňuje průjezd už jen s dvojitým slaněním a tak vím, že letos tudy projíždím nejspíše naposledy. Přejíždíme pak domů do Saas Grundu.
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení