Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

31. 03. 2013 - 05. 04. 2013

SANTA CATERINA 01/2013 - PRAŠANOVÝ NÁŘEZ ANEB VARIANTA ZA ECRÍNY

König Spitze (Gran Zebru) (3 851 m), Pizzo Tresero (3 595 m), Punta San Mateo (3 678 m) – pěkná řádka možných vrcholů, co říkáte? A patří mezi opravdovou skialpinistickou klasiku. Navíc naše varianta tohoto úžasného výletu nabízí i celou řadu dalších perfektních a především pohodových výstupů a sjezdů. A kromě toho celou dobu spíme a neskutečně se stravujeme v perfektním hotýlku Rifugio Forni (2 178 m).


RIFUGIO PIZZINI - FRATTOLA (2 706 m)
Začínáme o něco později, protože jsem nemohl vyjet až k chatě. Nejprve túra na chatu Rifugio Pizzini - Frattola (2 706 m). Slušný den, kratší výstup a příjemné posezení v chatě.

PIZZO TRESERO (3 595 m)
Základní túra v tomto vyhlášeném pohoří hned na úvod :-) Prvotní zadejchávání, první výhledy, skvělý úvod. Postupně se dostáváme až pod samotný vrchol, je na něm krásný kříž a od něj nás čeká dlouhý sjezd až k našemu hotýlku :-) Já ale zavelím k ústupu dříve, než nám do toho vjedou Italové, kteří jsou již na vrcholu. Parádní je také Rádler či dva na terase :-)))

PIZZO TRESERO II. (3 595 m)
Tento výstup nabízí celou řadu variant a včera jsem si všimnul takové drobnosti, vedle nás ještě zbylo spousta netknutého prašanu :-))) Za chvíli odbočujeme z původní trasy a už vplouváme do hlubokého prašanu a za moment stoupáme k dalším netknutým pláním. Dnešní den je famózní a my ho ještě podtrhujeme naložením se do horké vody zdejších přírodních termálek v okolí Bormia :-)))

PUNTA SAN MATEO (3 678 m)
Další skvělá túra na jeden z nejkrásnějších kopců v okolí. Celkem zajímavý výstup, zvláště při průchodu přes obrovské ledové laviniště kousek pod vrcholem ... Nakonec se nám podaří dostat se až k dalšímu vrcholovému kříži. Krásný průjezd téměř panenskými svahy nám byl odměnou. Opravdu požitková trasa se vším všudy :-)

MONTE PASQUALE (3 553 m)
Krásný den, kratší výstup ale o to výživnější výstup do sedla :-))) Parádní a prašanový sjezd do údolí :-)))


SANTA CATERINA - PRAŠANOVÝ NÁŘEZ I.
SANTA CATERINA - PRAŠANOVÝ NÁŘEZ II.
SANTA CATERINA - PRAŠANOVÝ NÁŘEZ III.


S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení