Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

07. 04. 2013 - 10. 04. 2013

PIZ BERNINA 2013

Piz Bernina (4 049 m), Piz Palü (3 905 m), Bellavista (3 804 m) – pěkná řádka možných vrcholů, které patří mezi opravdovou skialpinistickou klasiku. Navíc tento kompletní a úžasný přechod nabízí i celou řadu dalších perfektních a především pohodových výstupů a sjezdů.


Měli jsme v úmyslu uskutečnit okruh tímto nádherným pohořím, ale počasí za nás rozhodlo jinak. A tak jsme si udělali základnu na Berghausu Diavolezza (2 973 m). Konečná stanice lanovky s restaurací a s možností spaní. Cena se sice jeví krapet dražší, než je na švýcarských chatách obvyklé, ale nakonec nám udělali cenu zcela srovnatelnou a jediný a zato zásadní rozdíl byl především v jídle :-) Čtyřchodové menu podávané noblesním číšníkem prostě nemá chybu a deserty nás vždy pěkně dorazily :-)))

Jak jsem již zmiňoval, počasí nám trochu změnilo plány. Nejprve jsme se pokusili o výstup na Piz Palü (3 905 m), ale výrazné zhoršení počasí nás téměř pod selem otočilo zpět. Sjížděli jsme raději na laně ...

Další den se konečně ukázalo sluníčko a tak jsme dali nový pokus o tento parádní vrchol. Tentokrát to klaplo se vším všudy :-) Závěrečný úsek k vrcholu byl sice trochu vzdušný, ale vyšlapaná stopa byla perfektní a výhledy všude okolo braly dech.

Večer jsme změnili plány a poslední den jsme se rozdělili. Katka s Martinem vyrazili ráno po sjezdovce dolů k autu a pak domů a my s Martinou a Láďou jsme se vydali brzy ráno směrem na Piz Berninu (4 049 m). Počasí bylo sice nádherné, ale mráz a poryvy větru nám ztěžovaly postup. A když jsme se dostali do posledního bodu, kdy se dalo ještě v klidu vrátit, tak jsme se rozhodli raději sjet zpátky. I když jsme se sice nedostali až na samotný vrchol, průjezd svahem plného panenského prašanu byl pro nás krásnou náhradou a zakončením této skvělé akce :-))).

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení