Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

14. 04. 2013 - 20. 04. 2013

SANTA CATERINA 02/2013 - SKIALPOVÝ RÁJ PŘÍMO Z HOTELOVÉHO POKOJE

König Spitze (Gran Zebru) (3 851 m), Pizzo Tresero (3 595 m), Punta San Mateo (3 678 m) – pěkná řádka možných vrcholů, co říkáte? A patří mezi opravdovou skialpinistickou klasiku. Navíc naše varianta tohoto úžasného výletu nabízí i celou řadu dalších perfektních a především pohodových výstupů a sjezdů. A kromě toho celou dobu spíme a neskutečně se stravujeme v perfektním hotýlku Rifugio Forni (2 178 m).


PIZZO TRESERO (3 595 m)
Základní túra v tomto vyhlášeném pohoří hned na úvod :-) Prvotní zadejchávání, první výhledy, skvělý úvod. Postupně se dostáváme až na samotný vrchol, je tady krásný kříž a od něj nás čeká dlouhý sjezd až k našemu hotýlku :-) Parádní je také Rádler či dva na terázce :-)))


PUNTA SAN MATEO (3 678 m)
Další skvělá túra na jeden z nejkrásnějších kopců v okolí. Celkem zajímavý výstup, zvláště při průchodu přes obrovské ledové laviniště kousek pod vrcholem ... Nakonec se nám podaří dostat se až k dalšímu vrcholovému kříži. Sjezd jsme vedli jinak, než jsme šlapali vzhůru. Krásný průjezd téměř panenskými svahy nám byl odměnou. Prašanové svahy, pěkný firn ale také průjezd mezi celkem pěknými trhlinami. Opravdu požitková trasa se vším všudy :-)
RIFUGIO PIZZINI - FRATTOLA (2 706 m)
Aktivní odpočinek dopoledne i odpoledne. Nejprve túra na chatu Rifugio Pizzini - Frattola (2 706 m). Krásný den, kratší výstup a příjemné posezení před chatou. Za chvilku už menší záchvat schoppingu v Bormiu a pak naložení se do horké vody zdejších přírodních termálek :-)))
GRAN ZEBRU (3 851 m)
Královský výstup! Snídaně ve 4.30 je trochu šílená, ale pak se už šlape na "pohodu" :-))) Krátká pauza na čaj na chatě Pizzini. Samotný výstup k vrcholu je už od rána poznamenaný sluníčkem. Vrcholový hřebínek je odměnou za celou tu námahu a užíváme si ho plnými doušky :-))) Zase tak úzký není a výhled z něj je neskutečný :-))) No a na vrcholu si přeci musíme dát pizzu od pana domácího :-)))
RIFUGIO BRANCA (2 493 m)
Závěrečný den, pohodový nástup na chatu, kde jsme ještě nebyli :-))) Vystoupáme až na konec údolí nad chatou a krásně se svezeme až dolů. Je nejvyšší čas se zabalit a přes Livigno a pension Europa u Landecku se vrátit domů :-) Itálie je země zaslíbená nejen skialpům :-)))


S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení