Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

21. 03. 2013 - 24. 03. 2013

SILVRETTA 2013 - POHODOVÝ SKIALPINISMUS A PRAŠANOVÝ NÁŘEZ :-)))

Silvretta – pohoří, které je i u nás velmi známým pojmem. Výstupy na Piz Buin, Dreiländer Spitze, Silvrettahorn, Hinter Jamtal Spitze a Rauher Kopf patří mezi skialpové perličky. všechny tyto výstupy nabízí i celou řadu dalších perfektních variant a především pohodových výstupů a sjezdů a dalších variant vhodných i pro slabší lyžaře. My jsme ale měli úplně jiný plán :-)))


Měli jsme v úmyslu užít si především parádní sjezdy. Tedy ne dolezy na jednotlivé vrcholy, ale snažil jsem se vybírat zdejší nejkrásnější prašanové průjezdy. Na chatách bylo narváno, ale i přesto se nám dařilo téměř neustále sjíždět naprosto netknuté svahy :-))) Vždycky jsme totiž z "ničehonic" uhly z hlavního směru a před námi se objevil naprosto dokonalý a navíc panenský svah.

Pro všechny to byl neskutečný zážitek a ať už to byly sjezdy směrem na sever, kde jsme potkali více jak půlmetrový naprosto kyprý prašan, tak i směrem na jih do Švýcarska, kde na nás zase čekal sice trochu firnový sníh, za to jsme se ale pohybovali na neskutečně dlouhých svazích. A sjezd se proplétal hluboko do údolí.

Osobně jsem měl radost především z toho, že jsme si mohli tyto jízdy užívat naprosto nerušeně. Často jsme museli prošlapávat i stopu směrem vzhůru. Prostě naprostá pohoda, kdy se davy lidí z chat pohybovali vzorně po hlavních trasách a nám nechávali k dispozici zbytek celé Silvretty :-)))

No a pěkně jsme si vždycky večer po lyžování užili regenerace :-))) Holky na Wiesbadener hütte nám vytvářeli jedinečné podmínky. Třeba namátkou nám dali v restauraci k dispozici speciální salónek navíc krásně označený naší vlajkou Alpy4000.cz. Velmi milé bylo také to, že jen a jen pro nás udělali po večeři v sobotu nádherný krémík, ostatní měli jen obyčejný kompot. My jsme si trochu toho ovoce později dávali do panáčků :-)))Pohled do prašanu při jízdě :-):Tirolské sedlo - Matějova jízda:Tirolské sedlo - Šárčina jízda:Další první lajna v pořadí :-))):A další lajna :-))):A ještě jedna :-))):S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení