Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

25. 08. 2012 - 31. 08. 2012

MOUNTAIN ACADEMY 04/2012 – V ZAJETÍ PARÁDNÍ TRHLINY!!!

Chcete se sami vydat na čtyřtisícovku? Pojeďte si to nejprve vyzkoušet do naší horské školy - MOUNTAIN ACADEMY… Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!.

Saastal je již několik let pro nás takovou supr základnou. Jak by také ne, když se to tady v češtině vlastně jmenuje Údolí víl ... a letos jsou tady lanovky zadarmo :-)))

26. 8. – NEDĚLE
Dnes se vydáváme na první túru, na na náš první čtyřtisícový vrchol Allalin (4 027 m). Je sice nádherný den, ale ve vrcholových partiích fouká a tak hned po krátké pauze na výborný čaj a kafíčko vyrážíme. Stoupáme klasickou trasou, jen kousek nad sedlem odbočuji do terénu beze stop a vydáváme se strmým sněhovým svahem k hřebínku. Expozice na hřebínku je úchvatná a tak opatrně postupujeme až k vrcholovému kříži. Odpočinek v závětří pod vrcholem na lavičce a pak už jen sestup zpět k otočné restauraci.

Večer si naplánujeme další program ... a kluci si parádně grilují v jejich novém přenosném grilu :-)))
27. 8. - PONDĚLÍ
Dnešek věnujeme základnímu uzlovému výcviku. Odpoledne vyrážíme na náš druhý čtyřtisícový vrchol Weissmies (4 027 m) v pořadí. Jdeme přes chatu Almagellerhütte. Výstup na ni je pohodový i když nastoupáváme téměř 1 000 výškových metrů!!! Spojovací cesta od lanovky přes lávky je již otevřena a tak si ji užíváme :-)))

K našemu cili dorážíme na pohodu a užíváme si krásný západ slunce kousek od chaty. Pohodové povídání, střídáme s konzumací všeho možného :-)))


28. 8. - ÚTERÝ
Výstup na Weissmies (4 023 m), parádní počasí, parádní sníh, parádní skála a na vrcholu je také krásně :-))) Nacvičujeme všechny potřebné postupy na všech možných typech terénu: strmý sněhový svah, lehčí skalnatý hřebínek, ostrý sněhový hřeben a průstup rozpraskaným ledovcem ...

29. 8. - STŘEDA
Výstup na Jegihorn (3 206), plné odhodlání, parádní počasí, parádní skála a ještě úžasnější ferrata :-)))

Tenhle úžasný zážitek a trénink postupu v těžším skalním terénu patří mezi to naprosto nejzákladněší, co by měl každý zájemce o Alpské kopce znát a umět ... A kluci si to moc pochvalují. A dolů se navíc vydávají na terénních koloběžkách.


30. 8. - ČTVRTEK, PÁTEK – PARÁDNÍ TRHLINA A TRÉNINK SLAŇOVÁNÍ!!!
Dnes se jdeme věnovat pod Allalinhorn trhlinám :-))) Nejprve na sucho a v závětří v hale metra a pak jdeme na skutečnou a opravdu obrovskou trhlinu. Nejpve příjdeme k takové pohodové, jen pár metříků hluboké a kluci jsou naprosto v pohodě. Jenže když ji šikovně obejdeme, stojíme opravdu u obrovské a respekt budící ledové stěně :-))) Tahle je ta naše, říkám klukům s úsměvem ...

Trénink chytání a vyproštění kamaráda se zvrhává na holý boj o život :-))) Všichni si tak mohou jasně uvědomit, že někoho udržet a nesklouznout za ním je velmi obtížné ... A téměř všichni přitom v sobě překonávají neskutečný pocit, že se sami a dobrovolně odrazí a skočí jen tak do trhliny ...

Navíc, pár metrů odsud, zahynula v podobné trhlině tento týden jedna starší paní z Belgie.

Další den se sem vydáváme znovu. A teprve postup tří připravených na laně, dává alespoň truchu nějaké jistoty. Kluci jsou spokojeni s takovýmto tvrdým nácvikem.

Odpoledne k tomu ještě přídáme pořádné slanění v podzemních garážích. Slanění má také úspěch a tak si ho párkrát zopakujeme :-)))

Na závěr si ještě postahujeme fotografie, rozdáme Certifikáty a pak už se bohužel musíme rozloučit ...


S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení