Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

18. 08. 2012 - 25. 08. 2012

MOUNTAIN ACADEMY 03/2012 – MONTE ROSA – NEJVÝŠE POLOŽENÁ CHATA MARGHERITA!!!

Chcete se sami vydat na čtyřtisícovku? Pojeďte si to nejprve vyzkoušet do naší horské školy - MOUNTAIN ACADEMY… Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!.

Saastal je již několik let pro nás takovou supr základnou. Jak by také ne, když se to tady v češtině vlastně jmenuje Údolí víl ... a letos jsou tady lanovky zadarmo :-)))

19. 8. – NEDĚLE
Dnes jsem udělal změnu a vydáváme se hned na první túru, na na náš první čtyřtisícový vrchol Allalin (4 027 m). Je nádherný den a tak hned po krátké pauze na čaj vyrážíme. Stoupáme klasickou trasou, jen kousek nad sedlem odbočuji do terénu beze stop a vydáváme se strmým sněhovým svahem k hřebínku. Expozice na hřebínku je úchvatná a tak opatrně postupujeme až k vrcholovému kříži. Odpočinek v závětř pod vrcholem na lavičce a pak už jen sestup zpět k otočné restauraci.

Večer si ještě popovídáme o materiálu – mačkách, cepínech, botách ... a naplánujeme další program.
20. 8. - PONDĚLÍ
Dnešek, i když je nejprve perfektní počasí, věnujeme základnímu uzlovému výcviku. Odpoledne vyrážíme na náš druhý čtyřtisícový vrchol Weissmies (4 027 m) v pořadí. Jdeme přes chatu Almagellerhütte. Výstup na ni je pohodový i když nastoupáváme téměř 1 000 výškových metrů!!! Spojovací cesta od lanovky přes lávky je již otevřena a tak si ji užíváme :-)))

Kousek za nimi nás dostihují přeháňky s bouřkou. Schováváme se v restauraci Almagelleralp (2 194 m) a je nám tady moc dobře :-) Na naši chatu dorážíme až v čase večeří a tak je za chvíli čas jít spát.


21. 8. - ÚTERÝ
Výstup na Weissmies (4 023 m), parádní počasí, parádní sníh, parádní skála a na vrcholu je také krásně :-))) Nacvičujeme všechny potřebné postupy na všech možných typech terénu: strmý sněhový svah, lehčí skalnatý hřebínek, ostrý sněhový hřeben a průstup rozpraskaným ledovcem ...

22. 8. - STŘEDA
Ve středu je předpověď počasí lepší. Vyjíždíme tedy do Zermattu, čeká nás nejprve výjezd vláčkem směrem na Gornegrat a pak výstup na Monte Rosa hütte. Jedná se o celkem dlouhý nástup na chatu, ale kulisy podél kterých stoupáme, stojí za to :-)

23. 8. - ČTVRTEK – MONTE ROSA - MARGHERITA
Původní plán byl, že vstaneme ve 2.00, ale kvůli předpokládané zimě ve vrcholových partiích vyrážíme až ve 3.30 ... Sněhové podmínky jsou skvělé. Jen v dolních partiích již není sníh a postupujeme tak po tvrdém ledu.

Samotný dolez na chatu je už na samotné hranici našich sil a všichni jsou vděčni za závětří u chaty :-))) Nikomu VŮBEC nevadilo, že jsem ani náznakem neodbočoval k dalšímu možnému cíli – Zumsteinspitze :-))) Na chatě jsme se dali dokupy a pak už hurá zpět dolů do údolí ...

Na závěrečném úseku k vláčku očekáváme bouřku a déšť. Matterhorn je vneprokninutelných mracích a nakonec nás to spláchne až v samotném závěru a jsme vděčni alespoň za přístřeší záchodků u zastávky :-)))
24. 8. - PÁTEK – TRÉNINK TRHLIN
Dnes se jdeme věnovat trhlinám :-))) Nejprve na sucho a v závětří v hale metra a pak jdeme na skutečnou trhlinu. Trénink chytání a vyproštění kamaráda se zvrhává na holý boj o život :-))) Všichni si tak mohou uvědomit, že někoho udržet a nesklouznout za ním je velmi obtížné ... A téměř všichni přitom v sobě překonávají neskutečný pocit, že se sami a dobrovolně odrazí a skočí jen tak do trhliny ...

A večer se po společné večeři loučíme. Kluci vyrážejí na noc do Benátek a my na kutě :-)))
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení