Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

21. 04. 2012 - 28. 04. 2012

BERNSKÉ ALPY – SKIALPY 2012

BERNSKÉ ALPY – pohoří, které je i u nás velmi známým pojmem. Výstupy na Jungfrau, Monch, Finsteraarhorn, Fiescherhorns, Gross Grunhorn ... patří mezi zdejší vyhlášenou klasiku.

Náš původní plán hned v úvod změnilo počasí a následující předpověď a tak jsme se vydali trochu jižněji – k Monte Rose - přechod z Zermattu do Saas Fee :-) Nástup z Zermattu lanovkou na Klein Matterhorn a pak úžasný průjezd úžasným ledovcem Schwarzgletscher na Monte Rosa hutte (2 883 mRáno jsme se pak vydali směr Saas Fee a přechod to byl vydatný :-))) Prošlápávání několika desítek fotbalových hřišť a včasné uhnutí do osvědčené klasiky, jen tak jsme byli schopni dorazit do plánovaného cíle :-)

Pak už nám nic nestojí v cestě. Počasí v Bernkách sice nemá být ideální, ale cíle jsou jasné, tak jdeme do nich :-) První den vyjíždíme lanovkou z Fiesche. Jede ale už jen na mezistanici. Výstup dál je ale perfektní a dokonce v prašanu. Lepí se za nás takový jeden klasický „vyčkávač“ z Německa :-))) Po sjezdu k ledovci ho ale ztrácíme. Setkáme se znovu až na chatě Konkordiahütten (2 850 m) :-)

Ráno se počasí podle předpovědi kazí, přecházíme tedy přímo na chatu Finsteraarhonhutten (3 048 m). Traverz po ledovci k chatě prošlapáváme za naprosté mlhy na GPSku. Chatu trefujeme naprosto přesně :-))) Odpoledne se počasí nakonec trochu lepší a tak ještě vyrážíme na menší túrku :-) Stoupáme k Fieschergratu. Ještě dole v mlze k nám cca 1 km od chaty míří skupinka skialpinistů. Jsem naprosto přesvědčený, že bloudí a tak na ně nenápadně čekáme. Dobíhá nás první z nich, a samozřejmě - frantík :-))) a hned se hrne před nás, že jde jako na chatu :-))) Vysvětluji mu s úsměvem, že chata je přesně na opačné straně a je od nás cca 1 km :-))) Před dalšími jeho kamarády se ho ptám, jestli ta GPSka, co má popruhu od baťohu funguje, jeho kamarádi skřípají zuby :-))) My pak pokračujeme dál, stoupáme velkými svahy, překonáváme obrovskou ledovou lavinu a končíme ve výšce okolo 3 600 m. Následný sjezd je parádní, jen musíme vždycky počkat, až se mlha roztrhne.

Ráno míříme k Fiescherhornům. Jedná se o skvělý výstup. Nahoře nám sice síly trochu ubývají, ale na Hinter Fiescherhorn (4 025 m) se dostáváme všichni. Dáváme pak ještě pokus o Gross, ale podmínky v cestě nejsou nic moc a navíc v sedle strašně fičí. Jedeme tedy dolů. Bohužel jsme tímhle pokusem ztratili spoustu času a nestíháme další průjezd ledovcem k autům. Spíme znovu na chatě a dolů do ledovce Fieschergletcher valíme až ráno. Je to parádní jízda. K autům ale musíme pěšky :-)


S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení