Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

28. 04. 2012 - 05. 05. 2012

ECRÍNY 2012, ANEB JAK BYLO VŠE ÚPLNĚ, ALE ÚPLNĚ JINAK :-)))

Ecríny – pohoří, které je i u nás již pomalu velmi známým pojmem. Parádní a trochu tvrdší skialpinismus je tady vyhlášený. Jenže plány jsou věc jedna a realita je věc druhá. Podmínky a hlavně předpověď počasí nás vyhnaly dokonce i z Wallissu. Míříme na první dny zpět na Silvrettu. Výstupy na Piz Buin, Hintere Jamspitze, Rauherkopf ... patří mezi klasiku. SILVRETTA – POHODOVÉ VÝSTUPY V OKOLÍ PIZ BUINU - výstupy na „lehko“ z jedné chaty nás zachránili :-))) A na samotný závěr se ještě vracíme do Zermattu za nejkrásnějším ledovcovým sjezdem v Alpách :-)))

Naší základnou se opět stává Weisbadenerhütte (2 443 m). Tady jsme letos jako doma a naše vlajka Alpy4000.cz nám vždy ukazuje místo, kde budeme stolovat :-))) První den postupujeme směrem na Rauherkopf (3 101 m). Pak už jen sjezd k chatě a výborná večeře.

Další výstup míří na Piz Buin (3 255 m). Dnes je počasí krapet horší a tak vyrážíme z chaty téměř sami. Za námi je jen skupinka s francouzským guidem. Výstup na samotný vrchol je dnes sice trochu drsnější, ale podmínky jsou opět skvělé. U kříže jsme za chvíli. V klidu sestoupíme do sedla a pak už frčíme mlhou dolů k chatě.

Další den vyrážíme na Hintere Jamspitze (3 156 m). Dnes je počasí naopak vynikající. Výstup je dnes velmi snadný a ze spojovacího hřebínku si nenápadně obhlížím unikátní možnost sjezdu parádním žlabem, téměř ze samotného vrcholku. Směr jízdy míří do Švýcarska k chatě Tuoi. Skvělý a především panenský firn si užíváme naplno :-) Zastavujeme kousek nad chatou a pak míříme opět pod Dreilanderspitze. Je krásně, zatím jsme v pohodě a tak stoupáme až na samotný vrchol ke kříži. Pak nás ještě čeká na závěr jeden z nejkrásnějších sjezdů v okolí a opět je téměř panenský :-)))

Chata dnes zavírá a i my se chceme přesunout zpět do Zermattu. Rozhodujeme se o přechod přes několik sedel okolo chaty Silvrettahutte, ale lavinézní podmínky nás nutí otočit se zavčas směrem dolů. Večer jsme v Saas Grundu, doma :-)

Hned zítra první lanovkou z Zermattu na Klein Matterhorn a pak nás čeká úžasný průjezd úžasným ledovcem Schwarzgletscher na Monte Rosa hutte (2 883 m). Tady se má počasí krapet kazit a tak ráno sjíždíme za naprosté mlhy a za fúry nového sněhu ledovcem dolů směrem do Zermattu. Skoro celou cestu prorážíme my a za námi se vezou bloudiví frantíci :-))) Pak už jen k lanovce na Furi a jsme u aut.

Tak snad ty Ecríny příště klapnou :-)))S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Michal, 23. 5. 2012, 23:23
JoJo, pořád na to musím myslet.. Už se těším za rok do těch Ecrínů.
Měj se Víťo.
M.
Marian, 1. 6. 2012, 16:34
Už bych zase někam jel :-D.
Petra, 8. 6. 2012, 23:41
Ahoj, taky jsem si musela alespoň na chvilku odpočinout od
rýsování.
Bylo to super.
P
Já, Frenky a Kristýnka, 22. 6. 2012, 9:55
Přesně tak, bylo parádní :-))) Už aby byla zase zima ...
NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení