Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

14. 04. 2012 - 17. 04. 2012

SILVRETTA – PIZ BUIN 02/12, výstupy na „lehko“ z jedné chaty

Silvretta – pohoří, které je i u nás velmi známým pojmem. Výstupy na Piz Buin, Hintere Jamspitze, Rauherkopf ... patří mezi klasiku. SILVRETTA – POHODOVÉ VÝSTUPY V OKOLÍ PIZ BUINU - výstupy na „lehko“ z jedné chaty patří mezi naší letošní novinku a okamžitě mnohé z vás zaujali. Silvretta je skialpový ráj, tak se pojďme pohodově projít rájem :-)))

Před chvílí jsem dojel s první partou dolů, trochu se oklepal a už znovu vyrážíme přes jezero k naší chatě. Tentokrát je to čistě doktorská expedice :-)

Naší základnou je Weisbadenerhütte (2 443 m). Tady jsme jako doma a naše vlajka Alpy4000.cz nám vždy ukazuje místu, kde budeme stolovat :-))) Od této chaty je prašan a okolní úžasné vrcholky na dosah ruky.

První den je opravdu šílené počasí, proto míříme na Tiroler Scharte. Výstup sám, je celkem výživný. Za chvíli jsme ale už dole u chaty. Zbývající čas využijeme na nácvik vytažení z trhliny :-)

Další výstup míří na Piz Buin (3 255 m). Dnes je počasí ještě krapet horší a tak vyrážíme z chaty téměř sami. Před námi jdou jen jakýsi anglicky mluvící skupinka, která se motá po kopci a ledovci totálně zmateně :-))) My postupujeme s přesnou jistotou. Výstup na samotný vrchol je dnes sice trochu drsnější, ale podmínky jsou opět skvělé. U kříže jsme za chvíli. V klidu sestoupíme do sedla a pak už frčíme dolů pod chatu.

Závěrečný den. Postupujeme směrem na Rauherkopf (3 101 m). V sedle pod vrcholem zastavujeme, kocháme se okolní krajinou, fotografujeme se a za chvilinku vyrážíme ještě vzhůru. Pohled ze samotného vrcholu bere dech. Následný sjezd k přehradě je opravdu skvělý, pak už jen výjezd kotvou a už jsme u Gasthofu Piz Buin.

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení