Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

11. 04. 2012 - 14. 04. 2012

SILVRETTA – PIZ BUIN 01/12, výstupy na „lehko“ z jedné chaty

Silvretta – pohoří, které je i u nás velmi známým pojmem. Výstupy na Piz Buin, Hintere Jamspitze, Rauherkopf ... patří mezi klasiku. SILVRETTA – POHODOVÉ VÝSTUPY V OKOLÍ PIZ BUINU - výstupy na „lehko“ z jedné chaty patří mezi naší letošní novinku a okamžitě mnohé z vás zaujali. Silvretta je skialpový ráj, tak se pojďme pohodově projít rájem :-)))

Naší základnou je Weisbadenerhütte (2 443 m). Tady jsme jako doma. Od této chaty je prašan a okolní úžasné vrcholky na dosah ruky.

Nejprve míříme na Hintere Jamspitze (3 156 m). Táhlý výstup se nám za okamžik odmění fantastickou jízdou v prašanu :-))) Parádní jízda, pak trochu odpočinku a už šlapeme pod Dreilander Spitze (3 197 m). Odtud je asi nejlepší sjezd v okolí :-))) a tak se do něj pouštím s veškerým nasazením. Dojíždíme až k chatě.

Další výstup míří na Piz Buin (3 255 m). Dnes je počasí krapet horší a tak vyrážíme jen v pěti. Tedy já a čtyři odvážlivci :-))) Výstup je dnes sice trochu drsnější, ale podmínky jsou skvělé. U kříže jsme za chvíli. V klidu sestoupíme do sedla a pak už frčíme dolů pod chatu. Holky mezi tím postavily krásného mezinárodního sněhuláka :-)))

Závěrečný den. Postupujeme směrem na Rauherkopf (3 101 m). V sedle pod vrcholem zastavujeme, kocháme se okolní krajinou, fotografujeme se a za chvilinku vyrážíme ještě vzhůru. Pohled ze samotného vrcholu bere dech. Následný sjezd k přehradě je opravdu skvělý, pak už jen výjezd kotvou a už jsme u Gasthofu Piz Buin.

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Janina, 30. 4. 2012, 9:32
Parada :-)
NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení