Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

07. 04. 2012 - 10. 04. 2012

ÖTZTÁLSKÉ ALPY – malý okruh, "Po stopách Otztiho" ANEB ÚTĚK NA SILVRETTU

Ötztálské Alpy – pohoří, které je i u nás známé. Výstupy na Wildspitzi, Similaun, ... patří mezi skialpovou klasiku. ÖTZTÁLSKÉ ALPY – malý okruh, "Po stopách Otztiho" - přechod lehčího charakteru patří mezi naší letošní novinku a okamžitě mnohé z vás zaujali.

Bohužel je všechno naprosto jinak, než jsme plánovali. Předpověď počasí nám zkřížila plány a tak jsme nuceni změnit plány. Naší základnou bude Weisbadenerhütte (2 443 m). Tady jsme totiž jako doma. Od této chaty je prašan a okolní úžasné vrcholky na dosah ruky. A ... a hlavně tady bude bezpečněji :-)

První den je opravdu horší počasí, proto míříme na Tiroler Scharte. Výstup sám, je celkem výživný. Za chvíli jsme ale už dole u chaty. Zbývající čas využijeme na nácvik vyhledávání a vyprošťování z laviny :-)

Další výstup míří na Piz Buin (3 255 m). Dnes je počasí vynikající a na nás jako již tradičně zůstává prošlapávání stopy :-))) Výstup je dnes parádní, a podmínky jsou navíc skvělé. U kříže jsme za chvíli. V klidu sestoupíme do sedla a pak už frčíme dolů pod chatu. Večer se řežeme smíchy při Milanově líčení, kterak ukecal krávu povídáním o skialpinismu až k smrti :-)))

Závěrečný den. Postupujeme směrem na Rauherkopf (3 101 m). V sedle pod vrcholem zastavujeme, kocháme se okolní krajinou, fotografujeme se a za chvilinku část z nás vyráží ještě vzhůru. Pohled ze samotného vrcholu bere dech. Následný sjezd k přehradě je opravdu skvělý, pak už jen výjezd kotvou a už jsme u Gasthofu Piz Buin a dáváme si výborný čaj a pivo :-).

S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení