Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

05. 12. 2011

SETKÁNÍ „PO“ A „PŘED“ SEZONOU 2011

Kdysi nás při jednom z našich výstupu napadlo, že by nemuselo být vůbec špatné, se na závěr roku všichni znovu setkat. Samozřejmě spojit toto setkání s nějakým tím krásným výstupem (tentokrát u nás v Krkonoších), ale hlavně si pak v klidu sednout, popovídat si o tom, jak se daří, co nového, kde jsme všichni byli, co jsme viděli, zažili, ...


Rok se sešel s rokem a my se setkali tentokrát na Richtrových boudách. S některými z vás jsme si poseděli již v pátek. Něco málo vypili, ale hlavně udělali přípravu na nadcházející den.
SETKÁNÍ „PO“ A „PŘED“ SEZÓNOU 2011
Začátek byl stanoven na 17.30 a tak jsme se hned po večři vrhli na přípravu hlediště. Ono umístit do sálu přes 130 lidí není žádná legrace. To tady dlouho nezažili :-))) Pavel Barták se již tradičně ujal slova a oficiální část se mohla spustit.

Jako první vystoupili dva extrémní skialpinisté Marek Holubec a Pavel Pospíšil se svou přehlídkou extrémních sjezdů:
„KLASICKÉ ALPSKÉ SKIEXTRÉMY“
Po stopách průkopníků extrémních sjezdů Heiniho Holzera, Sylvaina Saudana a dalších. Grossglockner, Mt. Blanc, Eiger, Aiguille Verte, Les Courtes, Breche de Blatiere, Lenzspitze, Mt. Blanc du Tacul + Norsko-LofotyDalší film v pořadí byl z dílny Michala Broučka: BACKCOUNTRY CAMP 2011“
Ukázka ježdění na snowboardu ve Švýcarsku.

A hned po přestávce nám o expedici kluků z Horské služby ČR vyprávěl účastník a jeden ze dvou, kteří vystoupili až na samotný vrchol Pumo Ri (7 145 m) – Honza Král.
EXPEDICE PUMORI 2011“
První výstup se uskutečnil v roce 1962. Cílem expedice byl výstup na horu jihovýchodním pilířem na hřeben a tím na vrchol. Expedice se zúčastnilo šest horolezců z České republiky, mých kolegů z HS ČR.Pak následovala moje maličkost s vyprávěním o Eigeru a výstupech na něj.
EIGER – PÁR STŘÍPKŮ Z HISTORIE
když se chcete vydat na takovýhle kopec, musíte si být plně vědomi, že stoupáte místy, kde se psaly horolezecké dějiny zlatým písmem.
Film o Ueli Steckovi a jeho přípravě a výběhu severní stěnou Eigeru byl perfektní a bral dech. Výborná motivace pro přípravu na příští rok :-)))

Pak už jen fotografie a vyprávění o výstupu hřebenem Mittellegi, který se nám letos s Ivem parádně vydařil.

EIGER – HŘEBENEM MITTELLEGI S IVEM - tady se můžete na tento výstup podívat ještě jednou a vychutnat si ho i spřepychovou hudbou ...Na úplný závěr ještě Michal Brouček představil hory Peru z oblast Cusca na svých skvělých fotografiích. Poslední prezentace patřila opět skialinismu. Tentokrát nás čekaly parádní obrázky z oblasti Cevedale a Ortleru.PODĚKOVÁNÍ
Nejprve bych rád poděkoval Pavlovi, Terezce, Alešovi, Michalovi, samozřejmě Zuzce a Honzíkovi, že nekřičel. Bez jejich pomoci by to prostě nešlo. Sponzorům z řad našich přátel, kteří vám také mohli ukázat své skvělé věci, které se snaží mezi vás dostat.

A pak samozřejmě především vám všem. Bez vás by to prostě nešlo. Vyvořili jste skvělou atmosféru, ve které probíhal celý večer :-)


Tady jen na připomínku dvě fotky nejmladších účastníků našeho setkání: Davídek a Honzík v plné síle :-)


No, a po promítání jsme měli možnost si ještě dál povídat v užších kroužcích. Dohodnout si výlety, popovídat si o životě a pak úplně na závěr vše zakončit u baru :-)))
S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení