Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

15. 09. 2011 - 16. 09. 2011

16TH EUROPEAN AVALANCHE WARNING SERVICES MEETING 2011 - GRENOBLE

Letošní mezinárodní kongres Lavinových prevencí uspořádala Francie. U nich šlo letos i o propojení s oslavami 40. výročí vzniku jejich ANENY- Národní asociace pro výzkum sněhu a lavin, která byla založena po tragické lavinové události ve Val d'Isere.

Letos jsem se opět po letech tohoto kongresu zúčastnil za naši zemi (za HS ČR) sám. Můj kolega a kamarád teď právě někde v Himaláji šlape na své dlouho připravované expedici a tak by to sem měl trochu z ruky :-)))

Po oficiálním zahájení se okamžitě začalo velmi intenzivně jednat a přednášet. Bylo k vidění velmi mnoho zajímavých a inspirativních příspěvků. I my se letos chystáme aktualizovat naše stránky ohledně lavinové předpovědi a proto bylo velmi přínosné sledovat práci a plány našich kolegů vlastně z celého světa. Přítomni byli totiž i zástupci Kanady.

Měl jsem možnost se zde potkat s lavinovými experty z celého světa (tedy bohužel kromě Slovenska) a bylo pro mne velmi zajímavé sledovat a uvědomovat si, jak se postupně mění úhel jejich pohledu na lavinovou problematiku a lavinovou předpověď napříč jednotlivými zeměmi.

Úsměvné bylo i setkání s jediným „českým“ kolegou na kongresu Hansem Konetschnym. Sice má české předky ze Sudet, ale on sám je z Německa, z Mnichova z Lawinenwarndienst Bayern. Tady ho buď odhalil :-) nebo mu jen popletli jmenovku a místo Německa mu tam vytiskli Česká republika :-))) Bylo pro nás velmi úsměvné se při každém setkání zdravit: Hello, my Czech friend!































S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000




KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení