Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

03. 09. 2011 - 10. 09. 2011

MOUNTAIN ACADEMY 05/2011 –TRÉNINK, PARÁDNÍ VÝSTUPY A SUPR FILMEČKY :-)))

Chcete se sami vydat na čtyřtisícovku? Pojeďte si to nejprve vyzkoušet do naší horské školy - MOUNTAIN ACADEMY… Uvidíte, že vám to pak půjde mnohem snáz a hlavně BEZPEČNĚJI!!!.

Saastal je již několik let pro nás takovou supr základnou. Jak by také ne, když se to tady v češtině vlastně jmenuje Údolí víl ... A tentokrát i za podpory Honzíka, Zuzky a pejsků :-)))

4. 9. - NEDĚLE
Počasí má být dnes velmi špatné a tak den zahajujeme tréninkem v garážích v Saas Fee. Úvodní nácviky uzlů, vytahování z trhliny a odpoledne k tomu přidáváme i další informace a nácvik složitějších kladkostrojů. Bez tohoto nácviku není prostě možné počítat s tím, že si pak na ledovci se vším poradíme :-)
5. 9. – PONDĚLÍ – LEDOVEC POD WEISSMIESEM
Výjezd lanovkou pod Weissmies (4 023 m), počasí je všlijaké, ale na naše nácviky to bude v pohodě. Vystupujeme po ledovci, až nacházíme skvělé místo pro náš nácvik záchrany kamaráda po pádu do trhliny :-)

Nejprve základní trénink bez trhliny se zaměřením na vytvoření pevného bodu a pak už opravdová a obrovská trhlina :-)))

Na začátku byly obavy, že nikdo neskočí, ale ... :-))), ale nakonec skočili všichni a jak:-))) Párkrát se podařilo svého parťáka udržet, a v ostatních případech vše nakonec zachránilo pojistné lano!!! Udržet padajícího kamaráda do trhliny prostě není vůbec jednoduché ... Chtěl bych i přesto klukům a především holkám moc a moc pogratulovat, že se s takovou vervou vrhli do těchto nácviků.

Sami se můžete přesvědčit i na tomto videu, jak tvrdý ty nácviky byly :-))) Kluci vytvořili dohromady takovou zatěž, že fixní lano propružilo o 1 – 2 metry více než v ostatních případech a tak pak tato zachrana vypadala, jak v podání Cliffhangra - Sylvestra Stalloneho :-)))

Večer ještě promítání a pak spát a ráno konečně výstupy, počasí se má lepšit :-)
6. 9. – ÚTERÝ – NÁCVIK SLANĚNÍ, NÁSTUP NA CHATU
Ráno se ještě věnujeme nácviku slaňování na skalkách v Saas Fee. Procvičujeme především tzv. horské slanění.

A odpoledne vyrážíme na Weissmies (4 027 m), náš první čtyřtisícový vrchol v pořadí. Počasí máme parádní, tak jdeme přes chatu Almagellerhütte. Výstup na ni je pohodový i když nastoupáváme téměř 1 000 výškových metrů!!!

Ráno se vstává v 5.00 a pak hned začínáme stoupat.


7. 9. – STŘEDA - WEISSMIES
Výstup na Weissmies (4 023 m), počasí sice už není tak parádní, ale východ slunce, který zažíváme v sedle bere dech. Neskutečně červené mraky vytvářějí neopakovatelnou atmosféru. A pak samozřejmě parádní sníh, parádní skála, co víc si přát :-))) Nacvičujeme všechny potřebné postupy na všech možných typech terénu: strmý sněhový svah, lehčí skalnatý hřebínek, ostrý sněhový hřeben a průstup divokým ledovcem ...

8. 9. – ČTVRTEK – JEGIHORN A VELMI ZÁŽITKOVÁ FERÁTKA :-)))
Výstup na Jegihorn (3 206), parádní počasí, parádní skála a ještě úžasnější ferrata :-)))

Tenhle úžasný zážitek a trénink postupu v těžším skalním terénu patří mezi to naprosto nejzákladněší, co by měl každý zájemce o Alpské kopce znát a umět ....

A v každém rozhodně zachová hluboké stopy dlouhý traverz na ocelovém laně vysoko nad žlabem a každý bude ještě dlouho vzpomínat na převislý provazový žebřík :-)))

Tady se můžete podívat na krátké video ze vzdušného traverzu, který kluci a holky dali i když se museli fest překonávat. Mají můj velký obdiv!!!
9. 9. – PÁTEK – VÝSTUP NA ALLALIN
Parádní den. Vyjíždíme ze Saas Fee na Mittel Allalin (3 500 m) a z našeho tajného tunýlku vyrážíme na náš další čtyřtisícový vrchol Allalin (4 027 m). Nebe bez mráčků, co víc si přát :-))) ...

Hřeben Hohlaubgrat patří stejně jako traverz Weissmiesu k tomu nejlepšímu, co tady je. Hřeben, který nabírá na strmosti a v samotném závěru přejdete do skalních a mixových pasáží a vše navíc téměř ve 4 000 m!!!


S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Ilona, 15. 9. 2011, 20:15
Ahoj, tedy máte můj veliký obdiv. Muselo to být úžasné, ale přiznám
se, že by mi tam nikdo nedostal. Fotky jsou nádherné a zážitky na celý
život. Fakt super.
NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení