Členství v:
Ikar-Cisa eaws UIAGM Česká asociace horských vůdců

Kalendář akcí, info, fotogalerie - Fotogalerie

Novinky Kalendář akcí Naplánované akce Fotogalerie Ohlednutí za sezónou Fotografická a literární soutěž Alpy4000

31. 08. 2011 - 01. 09. 2011

MATTERHORN Z ITÁLIE 2011 – SNĚHOVÁ BOUŘE NA MATTERHORNU!!!

Výstup na Matterhorn z Itálie má své kouzlo :-) Předpověď se postupně vylepšovala a tak Pavel s Mirkem dorazili a aklimatizovali se ...

Já se v noci vrátil z Grindelwaldu a hned po ránu frčel směr Martigny, kde mne měl nabrat Háček. Spolu jsme pak jeli do Cervinie a málem nedojeli :-))) Kouření z chladiče nás donutilo zastavit a dolít vodu. Krátké zdržení a už vyjíždíme lanovkou na Plan Maison. Kluci na nás zatím čekali na Rifugio Duca degli Abruzzi all'Oriondé, na lehátkách a na sluníčku se skvělým výhledem :-)

Společně pak vyrážíme dál. Kousek od Lvího sedla se navazujeme na lana a začínáme opatrně postupovat ve stále kolmějším terénu k chatě Rifugio Jean-Antoine Carrel. Lezení bylo skvělé, skály vyhřáté a hlavně suché :-))) U chaty už nebyl sníh a tak ho Háček začal dolovat ze západní stěny. Spolu s námi sem dorazilo ještě několik guidů s klienty, dokonce i jeden místňák. Nádherný západ slunce, poslední přípravy a jdeme na kutě :-)))


Máme budíčka nařízeného na 4.00, jenže chvíli po 2. hodině ráno nás budí neskutečná vichřice a sněhová bouře. Záblesky blesků jsou souběžné s hřměním, výboje práskají v nejbližším okolí chaty. Když chci v tento moment vyrazit ven z chaty na záchod, zastaví mne neskutečné sršení ze všech kovových předmětů před chatou!!! A to zatím vůbec netušíme, že někde kousek nad chatou u Velkého lana jsou ještě nějací horolezci, kteří nestihli sestoupit den předtím za krásného počasí ...

Posouváme vstávání až na 7.00 a venku nás čeká nemilé překvapení. Sníh namrzlý všude kolem. Silné poryvy větru ... Nemohoucně polykáme a uvědomujeme si plně naši situaci. Nahoru nemůžeme a dolů to půjde ztuha a na mačkách. Mezitím se kolem nás pokouší propracovat záchranný vrtulník z Zermattu. Ale pokusy jsou v tuto chvíli marné.

Po poradě s místním guidem vyrážíme všichni dolů. Nemá to prostě smysl. Pro kluky je to ale již třetí pokus a všechny tři pokusy zmařila buřina :-( Ta první dokonce vloni přinesla 70 cm sněhu a lavinové nebezpečí uprostřed srpna!!! Slaňujeme postupně dolů a na mačkách jdeme až celkem dost nízko. V koutku duše máme nápad, že se pokusíme dnes ještě dostat na Hornli hutte a zítra bychom dali Matterhorn ze Švýcarska, jenže ... jenže v Itálii nejezdí dál lanovky a to pro nás znamená úplný konec. Bohužel bychom nestihli přejít přes Plateau Rosa na lanovku na Schwarzsee včas a až na chatu by to nebylo v našich silách dát :-((( Loučíme se proto s klukama na Plan Maison a sjíždíme s Háčkem zpět k autu, teda ... to ještě netušíme, že s ním nedojedeme do Chamonix, ale skončíme v Courmayeuru :-)))

Před spaním jsem si procházel knihu návštěv a docela jsme se pobavili :-))) Některé zápisy jsou opravdu fantastický !!!

Nejprve vzpomínka na naše výstupy, které jsem tady našel:
s Pavlem
s Vlastíkem a Martinem
s Láďou a Martinou


No a nyní některé zápisky, které se fakt povedly :-) Musely se tady kolikrát odehrávat divoký věci :-)))

My jsme u jedné z nich tak trochu asistovali, takže až budete někdy v životě chtít zažít opravdu hluboké a dobrodružné zážitky, jeďte na zájezd Mont Blanc a Matterhorn za skvělou cenu a se samozvaným horským, pralesním a jeskyním (možná by bylo lepší kdyžtak s jekynním) vůdcem Jiřím Dutkou s Prahy :-)))

Nadšený budete nejen vy, ale především i všichni ostatní, kteří vás pak, místo svých výstupů budou tahat z vašich lacinných průserů :-))))

Tady je krátké shrnutí některých přímých účastníků :-)))


S pozdravem
Tým Alpy4000.cz
Tým Alpy4000
KOMENTÁŘE

Nebyly vloženy žádné příspěvky

NOVÝ KOMENTÁŘ
Jméno
Komentář
Šipka MOUNTAIN ACADEMY Šipka Freeridové campy 2020 Šipka Haute route 2020 Šipka Skialpové kurzy 2020 Šipka Lavinové kurzy 2020 Šipka Císařská haute route Šipka Monte rosa - Spaghetti ski Šipka Skialpový ráj 2020
ŠipkaAKTUALITY, INFO
ŠipkaFOTOGALERIE
ŠipkaKALENDÁŘ AKCÍ
ŠipkaPOČASÍ, LAVINY, CHATY
Alpy4000.cz na Facebooku Alpy4000.cz na Youtube
PARTNEŘI
© , Frenky a Kristýnka 2020, všechna práva vyhrazena

PARTNEŘI


Driclor proti pocení
Driclor proti nadměrnému pocení